Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Kombi Facelifting

trb145, 3 lata temu
Silnik 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
Rok produkcji 2019
Skoda Octavia III Kombi Facelifting 1.5 TSI ACT 150KM 110kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Beznadziejne wyciszenie, słabe właściwości jezdne, silnik z trybem ECO przy którym zaczyna chodzić jak traktor i strasznie denerwująco buczeć. Jeżdżę tylko i wyłącznie dlatego że czasem nie mam wyjścia - flotówka w firmie.
Tryb eco jest beznadziejny. Auto wpada w dziwne wibracje, buczy. Czasem zdarzy mu się też szarpnąć.
Jest poprawnie. Jeździłem lepszymi, ale gorszymi również.
Prowadzi się jak przysłowiowa taczka. Z jednej strony pływa, z drugiej strony tłucze jak głupie na nierównościach. W stosunku do konwencjonalnych zawieszeń powiedziałbym że tu jest miernie, a do hydro z C5 to nie ma to nawet startu
Skoda jak skoda, nic ciekawego. Lakier podatny na odpryski
Jest ok, słupki są w miarę wąskie więc nie ma problemu ze znikającymi obiektami w martwym polu
Jak to w VAG - jak ktoś jeździł autem z tego koncernu to bez problemu się połapie. Minus za nawigacje, jest mierna
Całkiem szybko osiąga zadaną temperaturę, brak uwag
Względnie ok, jak ktoś jest wysoki to z tyłu nie zostaje zbyt wiele wolnej przestrzeni
Beznadzieja, auto tego segmentu po samoczynnym włączeniu trybu ECO (odłączenie połowy cylindrów z tego co wiem) huczy jak stary Jelcz. Nawet i bez tego porównując do C5 jest w środku koszmarnie głośno.
Firmówka więc koszty są dla mnie zerowe - nie oceniam
Myślę że dużo się przepłaca względem tego co się dostaje. Mierny silnik, mierne nadwozie, mierne wyciszenie. Można kupić zdecydowanie lepsze auta za takie pieniądze.
Jak wyżej - nie oceniam bo to firmówka. Na pewno od nowości był problem z wodą stojącą w bagażniku
Tak samo - firmówka więc nie oceniam.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI ACT 150KM 110kW [l/100km]

6,8