Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Kombi Facelifting

Michał, 10 miesięcy temu
Silnik 1.6 TDI 115KM 85kW
Rok produkcji 2019
Skoda Octavia III Kombi Facelifting 1.6 TDI 115KM 85kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Pewność prowadzenia
Samochodem jeździłem od nowości do przebiegu 109 000 km, przez ponad 3 lata. W krótkich słowach, zalety: niezawodność, spalanie, pewność prowadzenia, pojemność bagażnika, ilość miejsca we wnętrzu. Wady: skrzynia 5 biegowa, przeciętna dynamika, głośność we wnętrzu przy szybszej jeździe. Po prostu solidny wół roboczy do robienia kilometrów
Ten silnik ma przeciętną dynamikę, nie jest zamulaczem, ale raczej nadaje się dla osób jeżdżących spokojnie i nie przekraczających 140 km/h. Dla tego samochodu moim zdaniem dużo lepszym i bardziej uniwersalnym wyborem jest wersja 150 KM, która ma porównywalne spalanie a jeździ się dużo lepiej. Kultura pracy jak na diesla może być, ale po pewnym czasie od nowości zaczął wydawać głośniejsze hałasy na zimnym, ASO twierdzi, że to ok
Totalnie nie potrafię pojąć sensu skrzyni 5 biegowej w tym aucie. Praca samej skrzyni była ok ale, jako, że często jeździłem z prędkościami autostradowymi hałas po dłuższej trasie dawał się mocno we znaki. Moim zdaniem jedynym sensownym wyborem jest tu 6 biegów lub DSG. Jedynym plusem może być tylko to, że nawet jak zwolnimy z większych prędkości i chcemy przywrócić tempomat to nie trzeba redukować biegu z 5
Prowadzenie nawet przy dużych prędkościach było zawsze pewne. Samochód jest w 100% przewidywalny i niczym nie zaskakuje i tak ma być. Komfort na wystarczającym poziomie, dobrze wyważony w stosunku do prowadzenia
Nie mam uwag. Należy jedynie uważać przy myciu ręcznym zaślepek od spryskiwaczy reflektorów, w jednej odleciał mi lakier jak bliżej przyłożyłem lancę, żeby zmyć owady
Wszystko na swoim miejscu i intuicyjne. Ja miałem radio z dotykowymi przyciskami i to nie było wygodne bo trzeba odrywać głowę od drogi, żeby trafić w przycisk. Dużo schowków
Brak zastrzeżań, godny uwagi, jest fakt, że jest nawiew również z tyłu
Jak na ten segment bardzo dobrze
Niestety skrzynia 5 biegowa na autostradach i podobnych drogach powoduje nieustający hałas silnika we wnętrzu. Samo wyciszenie kabiny ok
Na przestrzeni 109 000 km jedyne 3 usterki nie licząc rzeczy eksploatacyjnych to konieczność dwukrotnej wymiany przewodu podciśnienia turbo (kuny) oraz wymiana lamp przednich (raz lewa, dwa razy prawa). Niezawodność tego auta oceniam bardzo wysoko, żadna ze wspomnianych usterek nie unieruchomiła auta. Przy zakupie używanego, jeśli jest tam opcja LED z przodu jak u mnie radzę sprawdzić, czy lampy nie są nieszczelne. Objawia się to skraplaniem się wody wewnątrz reflektora, które nie ustępuje z czasem. To znany problem w tych autach.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI 115KM 85kW [l/100km]