Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Kombi

Marek, 9 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW
Rok produkcji 2013
Skoda Octavia III Kombi 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Samochód kosztował mnie wcale nie najmniejsze pieniądze z silnikiem, za który powinni dopłacać. Szumnie nazwana 2.0 TDI jest podobno poprawionym dawnym TDI koncernu VW. Jednostka zupełnie nieudana. Nie ma nic w sobie z niezawodności, o których słyszałem wcześniej o np: 1.9 TDI. W mojej opinii to silnik masakra. Głośny i awaryjny. Gdy poczytałem o tym silniku to mi włosy dęba stanęły. Po 50 tys. oprócz szeregu usterek, o których napisałem, zaczął zmniejszać się poziom płynu chłodzącego w tępie spalanej ropy. Ponoć to kłopot z nagrzewnicą? Niemniej wyłączająca się turbosprężarka podczas wyprzedzania to naprawdę poważny feler mogący kosztować życie jadących. Bryła nadwozia może się podobać i przyznam się szczerze, że to mnie zwiodło przy zakupie. Poza tym klocki hamulcowe trą o tarcze tak, jakby hamowało się wozem drabiniastym. Niewidoczne wskaźniki radia w słońcu. Szybko zużywające się obicia foteli. To co dobre: dużo miejsca w kabinie dla kierowcy i pasażerów, , dużo schowków, czytelne wskaźniki kokpitu, . Generalnie odradzam.
Głośna jednostka z kiepskimi parametrami momentu obrotowego i mocy. Turbodziura nie pozwala swobodnie przyspieszać. Tragedia.
Uważam, że układ jezdny jest wyważony. Nie za miękki, ani zbyt twardy.
Climatronik żyje własnym życiem.
Powyżej 120 km/h trzeba zatkać uszy.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW [l/100km]

8,9