Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Liftback Facelifting

Andrzej, 6 lat temu
Silnik 1.4 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2017
Skoda Octavia III Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Miałem obawy o ten silnik TSI ale dealer rozwiał je przekonując mnie. Powiedział ze to już nie te pierwsze wydania tych silników, ten który mam w aucie jest na paskach co mnie przekonało. Co do pozytywnych odczuć to zaskoczony byłem z jaką łatwością przyśpiesza auto, no i spalanie przy 120 km/h nie chciałem uwierzyć w to co wyświetla komputer 5,2 L/100Km normalny szok.
Aułto wzbudza zainteresowanie, Jest po prostu ładne. Bardzo ładnie przyśpiesza, bardzo bezpiecznie pokonuje zakręty, zbiera się przy wyprzedzaniu nawet z wyższych biegów, spalanie średnio u mnie 7 l/100km według komputera.
Silnik kultura pracy wysoka, dobrze wyciszony, nie sprawia problemów.
Mogłaby być ciut bardziej precyzyjna chodzi o wsteczny bieg
Układ jezdny sprawuje się perfekcyjnie w zakrętach kierujący czuje się pewnie.
Komfort dla kierowców i pasażerów doskonały to opinia moich dzieci moja no i małżonki widoczność na boki jak i z tyłu bardzo dobra przestronne lusterka wsteczne bardzo dobrze w nich widać.
Ja jestem zadowolony siedzi się dobrze łatwy dostęp do funkcji komputera, obsługa telefonu głośnik, obsługa radia
Działa poprawnie bez zarzutów jeżdżę na klimie ustawionej na auto 21 stopni.
Dużo przestrzeni dla kierowcy pasażera i na tylnych siedzeniach
Jest cicho w aucie. Głośniej się robi dopiero powyżej 140Km/h
Jest według mnie dobrze. W mieście około 7,8 l /100km poza miastem poniżej 6l jechałem na tempomacie zadana prędkość 90 km/h spalanie 4.5 l średnie zużycie wyniosło około 7l /100km wydaje mi się ze to dobry wynik.
Za samochód wyceniony był na 85.999 dealer zjechał do 85.000, ale dodał zimowe opony pakiet przeglądów i ubezpieczenie. wpłata własna 20%. Tak jestem zadowolony z tego co kupiłem do tego co otrzymałem innymi słowy bardzo dobra cena do jakości.
Na razie żadnych usterek nie stwierdziłem
Żadnych poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 150KM 110kW [l/100km]