Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Liftback Facelifting

Dariusz, 6 lat temu
Silnik 1.4 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2017
Skoda Octavia III Liftback Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik elastyczny. Cechuje go w miarę niskie spalanie. Bardzo przyspieszenie od 0 do 100 km.
Inne : Jedyne zastrzeżenie to może tylni bieg wchodzi ciężko po prostu przeskakuje czasami na inny.
Szukałem samochodu przestrzennego, praktycznego, funkcjonalnego i w miarę szybkiego i taki kupiłem. Byłem w salonach KIA, Hunday, Ford, Toyota, Honda, Suzuki, Mazda ale nie zdecydowałem się na żadną markę po za skodą. Szukałem SUVa ale stwierdziłem, że za 80 tys zł nie ma wyboru. SUVy są małe, bagażniki i brak miejsca dla pasażerów z tyłu. Ceny porównywalne tyle, że SUVy są wyższe. Wyższe są też i koszty utrzymania. Uważam, że kupiłem dobry samochód. Co przemówiło za tym. Wielkość bagażnika, bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne karoserii i podwozia, elastyczny silnik, dobre przyśpieszenie 8,1 s do 100 km na godz. Konkurencja odpada w przedbiegach jeśli chodzi o silnik 1,4 - 150 KM. Tańsze części zamienne bo niemieckie. Dostępność tych części w sklepach. Niskie spalanie. Wygoda w kabinie, ergonomia. Zdecydowała też opinia kuzyna z Serwisu Autoryzowanego Skody w Lublinie. Z autem z tym silnikiem nie ma żadnych problemów serwisowych to samo z karoserią. Ta opinia kuzyna pracującego w Skodzie, a ze 25 lat zdecydowała o zakupie. Rozważałem zakup Toyoty Corolli 1,6 benzyna ale po jeżdzie testowej zrezygnowałem - te auto nie ma przyspieszenia i słabsze blachy. W Fordzie Mondeo z silnikiem 1,5 benzyna droższym od Octavii ma się uczucie zapadania pedału gazu. Żadne z tych aut nie rozpędza się tak jak Skoda. Generalnie jestem zadowolony z zakupu. Suvy odpadły gdyż szkoda pieniędzy za mniejsze auto, mało funkcjonalne i powolne. Jeśli miałbym kupić SUVa to Skoda Kodiak, Honda CRV, RAV4 ale z tym wyposażeniem jakie mam w skodzie kosztowało by mnie to ze 125 tys zł. Z Jazdy Octavią jest frajda tyle powiem. Dla sceptyków mówiących, że może turbina się popsuje odpowiadam trzeba jeżdzić normalnie zgodnie z zaleceniami instrukcji i posłuży ono długo. Dla dusigroszy odpowiem tak - jak siądzie turbina to ją wymienię. Na pewno kosztuje to mniej niż w autach z dalekiego wschodu. W życiu liczy się ekonomia, solidność no zadowolenie. Ja takowe posiadam.
Nie stwierdziłem usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 150KM 110kW [l/100km]