Ocena kierowcy - Skoda Octavia III RS Kombi

gmatkowski, 8 lat temu
Silnik 2.0 TSI 220KM 162kW
Rok produkcji 2016
Skoda Octavia III RS Kombi 2.0 TSI 220KM 162kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Istna petarda i świetny dźwięk !
Auto bardzo szybkie, nie wierzcie w 6,9s na 100-tke ... w rzeczywistości jest DUŻO szybsze :-) Materiały w środku są bardzo zróżnicowane tj. od bardzo dobrych do takich, których bym do auta, za 140 tyś zł, wstydził się włożyć. Prowadzi się absolutnie genialnie, kierownica leży bardzo dobrze w dłoniach, troszkę przeszkadza tunel środkowy na wysokości kolana, trzeba się mocno odsunąć aby "nie bolało". Potężny bagażnik, ogromna ilość miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu.
Nie no to jest po prostu kosmos, auto piekielnie szybkie. Mam też wrażenie że auto z 2016r brzmi lepiej niż te z lat poprzednich, możliwe że coś zmienili w wydechu.
Krótki i przyjemny skok, przyczepić się można jedynie do tego że czasami przez przypadek włącza się wsteczny zamiast jedynki ale to może kwestia wyrobienia samej gałki.
Fantastycznie, trzyma się drogi jak bym jeździł po szynach, jedynie na mokrym z racji wysokiego momentu obrotowego i jedynie napędu na przód zrywa trakcję ale spokojnie do opanowania.
Tu sprawa jest zróżnicowana, materiały na samej desce rozdzielczej są na prawdę bardzo dobrze, całość jest fantastycznie spasowana, nie ma mowy o jakichkolwiek świerszczach. Co innego znajdziemy na drzwiach, tutaj jest niestety żenada, myślę że najtańsza Fabia ma te same materiały .. wstyd ! Za to fotele to klasa sama w sobie, super trzymanie boczne, moja poprzednia Laguna także miała kubełki a tutaj to jest przepaść.
Simply Clever, na prawdę genialnie, od razu człowiek wie co jest gdzie i do czego służy. Jestem tym faktem bardzo pozytywnie zaskoczony !
Bardzo szybko się nagrzewa, klimatyzacji jeszcze nie miałem okazji ocenić, gdyż samochód dostałe w lutym :-) Nic nie śmierdzi, przyjemnie i sucho, ogrzewana przednia szyba "załatwia robotę" :-)
Klasa sama w sobie, to auto nie ma nic wspólnego z kompaktem! Nigdzie nie znajdziemy tyle miejsca zarówno z przodu, z tyłu czy w bagażniku, absolutna poezja. Na co dzień jeżdżę z dwoma fotelikami RWD zamocowanymi na tylnej kanapie, sam mam 185cm, żona 163, mieścimy się jak paniska.
No tu jest różnie, w trybie sport dzieci krzyczą ze strachu :-) Żona piszczy że zaraz się rozbijemy ! A tak całkiem na serio to do 140km/h jest na prawdę w porządku, potem niestety dość głośno ale cóż ... to auto pół sportowe, nie spodziewałem się tutaj wyciszenia z Audi A8 :-)
Paliwa żre więcej niż myślałem ale póki co jest do wytrzymania, jak nie będzie brać oleju to będzie git :-)
Po za wspomnianymi materiałami na drzwiach to jest to arcydzieło kompromisu między ceną, jakością i osiągami - nigdzie, za takie pieniądze nie dostaniemy tak szybkiego wozu z taką przestrzenią w środku i na prawdę więcej niż akceptowalną jakością :-)
brak, auto jest nowe.
brak, auto jest nowe.