Ocena kierowcy - Skoda Octavia IV Liftback

Krzysztof, 2 lata temu
Silnik 1.0 TSI e-Tec Mild Hybrid 110KM 81kW
Rok produkcji 2021
Skoda Octavia IV Liftback  1.0 TSI e-Tec Mild Hybrid 110KM 81kW od 2020 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość wykończenia i spasowania wnętrza
Auto w pełni spełniło moje oczekiwania. Nie jest to demon prędkości, ale do normalnej jazdy w zupełności wystarcza. Jest dobrze wyposażone i oszczędne. Technologia mild hybrid pozwala uzyskać niskie zużycie paliwa. Jakość materiałów wykończeniowych zaskakująco wysoka. Zawieszenie wystarczająco komfortowe i komunikatywne.
Pomimo 3 cylindrów kultura pracy bardzo dobra. 200Nm momentu wystarcza a w razie potrzeby przy mocnym wciśnięci pedału gazu mamy do dyspozycji jeszcze dodatkowe 50 Nm wspomagania z silnika elektrycznego.
Zmienia biegi prawie niezauważalnie. W trybie D troszkę za wcześnie. Czasem korzystam z trybu S i wtedy trzyma wyższe obroty, szybciej przyspiesza ale nie żegluje. Można też manualnie zmieniać manetkami przy kierownicy. Czyli każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego stylu jazdy.
Fajnie wybiera nierówności i jest wystarczająco precyzyjny.
Linia liftbacka bardzo mi się podoba. Spasowanie elementów na najwyższym poziomie. Lakiery współczesnych aut są jak wiadomo bardzo delikatne dlatego po zakupie zleciłem pokrycie lakieru powłoką ceramiczną.
Bardzo dobra.Dodatkowo kamera cofania ułatwia sprawę.
Wszystko na swoim miejscu, choć obsługa wymaga początkowo zapoznania się z instrukcją.
Niby ok., ale często paruje mi szyba. Wtedy muszę przełączać klimę w tryb ,,dobra widocznośc" i jest po chwili ok.
Miejsca nie brakuje ani z przodu ani z tyłu. Fotele dość sztywne, ale po przejechaniu 800km w jeden dzień okazały się znakomite.
Do Audi trochę brakuje, ale jak na auto w miarę budżetowe jest ok.
Na razie paliwo i płyn do spryskiwacza...
Jakość wysoka i cena również. Niestety auta są coraz lepiej wyposażone ale również coraz droższe. Przy budżecie ok. sto tysięcy nie znalazłem nic bardziej godnego zainteresowania.
System infotainment czasem się przywiesi, ale zdarzyło się to zaledwie kilka razy i na krótko.
Brak usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI e-Tec Mild Hybrid 110KM 81kW [l/100km]