Ocena kierowcy - Skoda Octavia IV RS Kombi

Oszukany, ponad rok temu
Silnik 2.0 TSI 245KM 180kW
Rok produkcji 2021
Skoda Octavia IV RS Kombi 2.0 TSI 245KM 180kW od 2020 - Oceń swoje auto
Wiadomą rzeczą jest radość nowe auto, czar jednak w przypadku skody RS mija bardzo szybko . Kłopoty z pojawiły się niemal natychmiast eCall / sos , informacja że pasy są nie zapięte a są , chromy początkowo tył prawa strona teraz i przód kierowca jest to norma w grupie Vag nie wolno na nie patrzeć lać wodą a myjka jest zakazana, co jakiś czas nie zadziałała kamera cofania jak i klapa się obrazi i się nie zamknie tył , kilka razy ekran tabletu czarny , akumulator po zaledwie pół roku padł wstawiono nowy obecnie ledwo dycha doładowuje bo co mam zrobić . lato słońce świeci pod kątem i mamy wysyp informacji że coś nie działa ( tempomat , aut. światła itp ) Radar jest tak umiejscowiony że zimą minimalny śnieg sprawia podobną reakcje oblepia się i nie działa Żeby jeszcze te DSG było normalne niestety auto jest nastawione na Eco jazdę ( a mowo o RS nie o 1.0tsi ) tryb S poprawia sprawę jak i spalanie przy okazji . Ogólnie co jakiś czas akcja przywoławcza coś tam niby naprawiają raz działa raz nie . Najgorsze jest traktowanie przez serwis mają cię totalnie w d... Z całą stanowczością mogę stwierdzić że nienawidzę tego auta . i jest jednym wielkim nieporozumieniem w każdej kategorii ( jako RS ) Sam do dziś nie wiem dlaczego dałem się na to auto namówić rozum mi odebrało pomroczność trudno powiedzieć .
Owszem ma 245 a tak naprawdę prawie 270 KM nic to nie da bo auto tylko podskakuje na drodze mieli bez władnie kołami . Auto było sprawdzane pod względem realnych osiągów a wyniki są powalające na 10 startów do 100km/h tylko dwa razy katalogowy wynik normalnie jest 7 s - 7,3s wyniki od 80 do 120 jak i 90 - 140 pokazują że to nie ! RS ! tylko muł , nic dziwnego że obecne testy na YT są tak negatywne względem tego auta .
DSG i jego praca w tym aucie to porażka , zrobili tak by kierowca czuł się jak emeryt .
RS zatem wymagania minimalne są ? nie w przypadku Skody O3 było typowym " dupowozem " czy coś poprawili NIE !!!
Mam tego sporo ( odpryski ) a zaledwie nalatane 16 tyś km
Tablet to koszmarne rozwiązanie dlaczego przez tyle lat od premiery nie potrafią go naprawić .
Nie dajcie się oszukać jak kupowałem to i od razu stwierdziłem , że jest bardzo słabo i trzeba zaraz po kupnie to poprawić .
Auto to naj większy bubel świata .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 245KM 180kW [l/100km]

10,5