Ocena kierowcy - Skoda Octavia IV RS Liftback

Rok produkcji 2021
Skoda Octavia IV RS Liftback 2.0 TSI 245KM 180kW od 2020 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Przeniesienie napędu : To jest miał być RS a jest tylko znaczek RS
Po przejechaniu 7tyś km mogę powiedzieć auto pali 10-12 l/100km w trybie mieszanym, Po 6tyś .km nastąpił ubytek płynu chłodzącego (Wedle ASO to norma) System multimedialny zawieszał po aktualizacji online zawiesza się regularnie Navi praktycznie po 10 min pracy zawiesza się zawsze . Tylna klapa po 2,5 tyś km zaczęła walić naprawiono ale teraz wali ponownie z tego co wiem usterka nie do usunięcia wadliwie zaprojektowana klapa czy coś tam w niej Silnik dynamiczny fajny ( ale uwaga szybka jazda tylko na wprost i na bardzo dobrej nawierzchni w przeciwnym razie auto buksuje podskakuje , szybka jazda w zakrętach skończy się na 100% wypadkiem auto nie trzyma się drogi ) . Silnik lubi generować minimalne drgania. Skrzypi coś za zegarów i z tyłu auta . Powyżej 140km/h słychać wiatr w szybach i bardzo głośne odgłosy z nadkoli jak i spodu auta . Fotele wygodne, przestrzeń w aucie odpowiednia , wygląd dla mnie dobry silnik niema wiele wspólnego z RS brak 4x4 odczuwalny na każdym aspekcie .
Ma moc ale zanim przejdzie na kola tracimy tyle że lepiej wybrać 190 KM i 4x4
Niby szybka taka jak powinna być ale w mieście ma inne oblicze tryb D i mamy laga raz na 1 s a innym razem dokładnie w tym samym miejscu 3s . Soft do poprawki panowie w skodzie tym autem jazda jest nieprzyjemna .
Tylko 2 gwiazdki RS to auto od którego się wymaga czegoś więcej a tu jest znaczek RS ale prowadzenie jak w zwykłym cywilnym 1,5 .
Słabo auto mam minimalny przebieg a na masce ok 10 odprysku rysy na całym aucie ( mikro rysy )
Dwie za ten idiotyczny system multimedialny wiedziałem że jest kiepski ale nie spodziewałem się istnej tragedii .
Wygodne przestronne auto nic do zarzucenia .
Auto natychmiast poszło do poprawki w tej dziedzinie .
Wystarczy przeczytać o wadach wymienionych .
Klapa , System multimedialny, DCC ( 1szt )

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 245KM 180kW [l/100km]

11,0