Ocena kierowcy - Skoda Rapid II Liftback Facelifting

Colib, ponad rok temu
Silnik 1.0 TSI 110KM 81kW
Rok produkcji 2018
Skoda Rapid II Liftback Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie oczekiwałem wiele po silniku 110KM ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczył dynamiką a przede wszystkim bardzo niskim spalaniem przy gabarytach auta.
Inne : Bedę dodawał jak się pojawią
Miałem w życiu kilkanaście samochodów, różne marki ale pierwszy raz zdecydowałem się na zakup Skody. Jeszcze kilka lat temu nawet bym o tym nie pomyślał. Aktualnie użytkuję Skodę Rapid która sprawuje się fantasycznie. Spalanie w mieście 6,3 trasa 4,8, bardzo dobra jakość materiałów i w moim modelu Style wyposażenie właściwie kompletne łącznie z podgrzewanymi fotelami i tempomatem. Jeździłem też znajomego Skodą Octavią RS i modelem Superb, L&K i to już był dla mnie kosmos jak te samochody są wyposażone i przede wszystkim jak to jeździ. RS petarda a Superb niesamowicie komfortowy. Ogólnie ze Skody Rapid jestem bardzo zadowolony, następna będzie Octavia ( marzy mi się Octavia RS koniecznie w kolorze Mamba Green )
Silnik mimo że nie powala mocą ( 110KM ) to jest naprawdę dynamiczny, uwielbia wysokie obroty i jak już na nie wejdzie to jest zadziwiająco żwawy. Minus za laga, potrzebuje chwili żeby wkręcić się na obroty. Natomiast jest to najbardziej ekonomiczny silnik jakim jeździłem a miałem też kilka diesli w życiu. Do tego samochodu myślę że 90KM to było by za mało ale te 110KM naprawdę fajnie sobie radzi.
Tutaj niemam żadnych zastrzeżeń. Biegi wchodzą leciutko, miękko jedynie do 6 biegu trzeba się przyzwyczaić bo na początku trafiałem w 4 no i potrafi haczyć. Nie jest idealnie ale ocena ogólna pozytywna.
Bardzo dobrze trzyma się drogi, dość dobre tłumienie chociaż po kilku latach z Mazda 3 konkurencja jest dużo lepsza pod tym względem. Jak dla mnie za miękko zestrojony.
Jak wiadomo w Skodach lakier jest bardzo cieńki więc byle kamyczek potrafi zrobić odprysk. U mnie do tej pory w 4 letnim aucie karoseria ogólnie jak z salonu ale dlatego że poprosu auto było bardzo zadbane i ja również staram się dbać ( np. myjnia tylko ręczna ).
Widoczność jest bardzo dobra, nie można powiedzieć złego słowa, tutaj SUPER
Bardzo dobra, wszystko jest tam gdzie powinno być, niema żadnych udziwnień typu dotykowe przyciski czy te idiotyczne "slidery" czy "gładziki" żeby zwiększyć głośność czy ogrzewanie. Duża ilość schowków, świetne fotele, wpełni regulowana kierownica, wszystko jest przemyślane i intuicyjne.
Samochód nagrzewa się bardzo szybko i co najważniejsze bardzo szybko odprowadza parę z szyb. Klimatyzacja fantastyczna, moment i w środku zimno.
No tutaj Rapid pokazuje swoją najmocniejszą stronę - OGROM miejsca nawet dla wysokich osób, bardzo wygodnie i komfortowo. W kilku dużo droższych samochodach podobnych gabarytów nie czułem tak dużej przestrzeni dookoła.
Bardzo dobre, cichutko w środku nawet przy prędkościach autostradowych 140 160+ w środku jest bardzo OK
Mało pali, tanie i łatwo dostępne części nawet te oryginalne VAG
Bardzo dobry stosunek jakość / cena jeśli ktoś szuka przestronnego auta dla rodziny. Właściwie w tej cenie niema konkurencji.
Narazie żadnych usterek oby tak dalej. update 13.06.2023 - 10tyś przejechane po zakupie, przebieg 84 000. Stukanie przy ruszaniu - ASO stwierdziło poluzowanie jakiegoś elementu podwozia. Po dokręceniu wszystko ok.
BRAK

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 110KM 81kW [l/100km]