Ocena kierowcy - Skoda Rapid II Liftback Facelifting

reting, 4 lata temu
Silnik 1.0 TSI 95KM 70kW
Rok produkcji 2018
Skoda Rapid II Liftback Facelifting 1.0 TSI 95KM 70kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny silnik o nie nachalnym dźwięku. Bardzo oszczędny
Inne : Bagażnik jest przepastny i ustawny. Świetna sprawa dla rodziny z wózkiem.
Auto oceniam pozytywnie. Bardzo przestronne z nowoczesnym i przyjemnym w jeździe silnikiem i trochę nie dorównującą mu skrzynią biegów. Duży bagażnik, pewne prowadzenie. Jest to auto które raczej nie będzie się wspominać po latach ani takie które trafia na plakaty ale jest to kawał porządnej motoryzacji, która może dobrze służyć rodzinie i nie generować zbędnych kosztów.
Silnik to najmocniejsza strona tego auta zaraz po bagażniku. Zaskakująco dynamiczny, nie ma efektu turbodziury a i spalanie na bardzo dobrym poziomie.
Skrzynia niby precyzyjna ale bieg pierwszy jak i trzeci wchodzą z wyraźnie większym oporem. Dobrze ze stopniowana, bez problemu można podróżować 140 km/h autostradą bez krzyku i uczucia katowania silnika.
Typowa Skoda, dość sprężyście. 15" felgi warto zmienić na 16" różnica na plus odczuwalna.
Bez fajerwerków ale bardzo poprawnie i elegancko. Spaceback nie proporcjonalny ale liftback jest idealny.
Bez większych zastrzeżeń. Trochę lepsza widoczność jest w liftbacku.
No tutaj to 6 na 5. Typowa skoda, wszystko podporządkowane ergonomii.
Co do ogrzewania nie mam zastrzeżeń ale klimatyzacja mogła by troszkę sprawniej działać. Schłodzenie rozgrzanej kabiny jednak chwilę jej zajmuje a nie jest to Superb :-)
Tutaj nie ma konkurencji , segment B+ a miejsca jak w poprzedniej Octavii . Bagażnik wręcz irracjonalnie duży.
Tu pozytywnie, auto budżetowe z 3 cylindrami a da się jechać autostradą bez uciążliwego hałasu. Bardzo dobrze jest do 120km/h a znośnie do 140 km/h
Za krótko posiadam aby się wypowiadać dla tego 4/5
Ceny cennikowe w mojej opinii to absurd ale dilerzy chętnie dają spore rabaty na ten model a wtedy jest to dobra propozycja. Mój egzemplarz cennikowo wychodził 68k zł a kupiłem za 57k zł.
Jak na razie jeden drobiazg związany z tylą klapą.
Absolutnie brak i mam nadzieję że tak zostanie :-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 95KM 70kW [l/100km]

5,3