Ocena kierowcy - Skoda Rapid II Liftback

PJ40, 9 lat temu
Silnik 1.2 MPI 75KM 55kW
Rok produkcji 2014
Skoda Rapid II Liftback 1.2 MPI 75KM 55kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Na autostradzie jedzie na równi z innymi autami a miał być zawalidrogą.
Dla czteroosobowej rodziny z dwójka dzieci jest wręcz doskonałe. Ilość miejsca od miejsc przednich, poprzez kanapę dziec aż po bagażnik jest olbrzymia. Prowadzenie auta przyzwoite a całość bardzo mocno przemyślana.
Ja spodziewałem się zawalidrogi - a taka sytuacja ma miejsce tylko w górach. Po płaskim idzie doskonale, w mieście (małym) jest cichutki, a do tego jazda nim nie męczy - szum opon jest głośniejszy od silnika. Ale jest i minus: na biegach poniżej 5 potrafi wydawać 'dziwne' dźwięki.
Ideał i perfekcja. Na autostradzie piaty bieg daje nam jazdę pomiędzy 100 i 140 w optymalnym zakresie obrotów 3000 - 4000. Jak dotąd raz miałem problem ze 'znalezieniem' piątki, ale to chyba bardziej zmęczenie niż niedoskonałość skrzyni.
Jedna z dwóch wad tego auta. Nie próbowałem wielkich przeciążeń, bo nie było kiedy, ale reakcje auta na wiatr są tragiczne. Efekty są takie, że dwie ręce na kierownica i noga z gazu. Prawdopodobnie w samochodzie w szybkich łukach ucieka tył, ale jadąc z dziećmi staram się tego nei poznawać głębiej.
Wystarczająca, ale bez rewelacji. Ja mam problem z prawą stroną samochodu, ale mam nadzieję że się przyzwyczaję. No i w lusterku nie widzę dzieci :(
Wszystko pod ręką, choć w Scenicu było lepiej. Tutaj jest porządek, ale przyciski klimatyzacji, zamka centralnego itd sa za nisko. Podobnie z oknami: zwykle najpierw otwieram szyby dzieci, choć chce przednie. Ale być może to kwestia przyzwyczajenia się.
Największy minus auta: parująca przednia szyba. Owszem da się pokręcić wentylacja i problem znika, ale w żadnym innym aucie tego nie miałem aż w takim stopniu. W Scenicu było podobnie tylko przy zapchanym filtrze kabinowym, a tu ma tak w nowym aucie. Poza tym jednym problemem, rewelacja - klima ideał.
Lepiej być nie mogło.
Nowy więc i cichy. Na autostradzie ani silnika ani zawieszenia (nawet przy stacjach, parkingach, bramkach itp.). Jedyne co słychać to opony, ale da się swobodnie rozmawiać do 140. Więcej nie jeżdżę, więc nie wiem.
Mam go od pięciu dni, więc temat mi obcy.
Szukaliśmy i szukaliśmy i zawsze kończyło się na Rapidzie, więc naszym zdaniem najlepszy z dostępnych ofert.
Po pięciu dniach ciężko cokolwiek powiedzieć.
Jak wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 MPI 75KM 55kW [l/100km]