Ocena kierowcy - Skoda Rapid II Liftback

wojciecht, 7 lat temu
Silnik 1.2 TSI 90KM 66kW
Rok produkcji 2015
Skoda Rapid II Liftback 1.2 TSI 90KM 66kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Dostałem ten samochód jako służbowy, przesiadając się z prywatnego samochodu segmentu E z (dokładnie) dwa razy większym silnikiem, więc ciężko, bym był zachwycony osiągami czy przestrzenią dla kierowcy i pasażerów, niemniej muszę przyznać, że jest lepiej, niż się spodziewałem. Dzięki małej masie samochód jest zaskakująco zrywny, a przestrzeń bagażowa jest naprawdę niezła. Z drugiej strony trochę przeszkadzają niewygodne fotele, plastikowe wykończenia i ubogie wyposażenie.
Jak wspomniałem - mimo małej pojemności i nominalnie niskiej mocy samochód jest nawet zrywny. Do wyścigów oczywiście się nie nadaje, ale jeśli chcemy w miejskim ruchu szybko wyprzedzić stojące obok na światłach inne auto - nie ma z tym problemu.
Biegi wchodzą miękko, lekko i przyjemnie. Niemniej nie podoba mi się rozwiązanie z biegiem wstecznym, wymagające wciśnięcia drążka.
Cóż... Strach wchodzić w zakręty przy większych prędkościach. Największa wada tego samochodu.
W porządku.
Szału nie ma.
Klimatyzacja mogłaby być mocniejsza ;)
Cóż, przesiadłem się z 5-metrowego Volvo, więc ciężko mi pochwalić auto dwie klasy niższe za przestrzeń. Z drugiej strony - moja dziewczyna siedząca na fotelu pasażera nie narzekała, a jest dość wysoka.
Przy niskich prędkościach i obrotach możemy mieć wątpliwości, czy silnik w ogóle jest uruchomiony - niestety gdy jedziemy szybko, hałas jest męczący.
Samochód niewiele pali, a części są tanie.
Może nie jest bezkonkurencyjny w swojej klasie, ale z drugiej strony tragedii nie ma.
Wprawdzie jeżdżę nim od niedawna, ale póki co jeszcze nic się nie zepsuło.
Wprawdzie jeżdżę nim od niedawna, ale póki co jeszcze nic się nie zepsuło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 90KM 66kW [l/100km]

5,3