Ocena kierowcy - Skoda Rapid II Spaceback

Silnik 1.2 MPI 75KM 55kW
Rok produkcji 2014
Skoda Rapid II Spaceback 1.2 MPI 75KM 55kW od 2012 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń w środku i dynamika do 60km/h
Drugi samochód w rodzinie. Używany głównie do jazdy w mieście. Wielka przestrzeń w porównaniu do innych ofertó ówcześnie dostępnych w cenie do 40 tys. zł. (Corsa, Polo, Fabia, Clio itp.) Dynamika zadowalająca do 80km/h. Później już znacznie gorzej. Ale na autostradzie 130km/h można jechać i nie stracić słuchu..
Żwawy, ale dość głośny - 3 cylindry się odzywają. Spalanie średnio 7l/100
Jak to Skoda - wszystko idealnie wchodzi. Elastyczność również super - stosunkowo do mocy oczywiście.
Czasem buja - trochę za miękkie zawieszenie. Ale dla kobiety to akurat jest właśnie plusem..:P
Co tu narzekać. Nic nie skrzypi, nie krzywi i nie rdzewieje
Duże okna robią swoje
Generalnie jest dobrze, ale małe kieszenie na kubki do kawy wołają o pomstę do nieba... Tylko na espresso i jeszcze trudno dostępne, za lewarkiem biegów!
Wydajne chłodzenie (klima manual) i szybkie nagrzewanie zimą.
Na nogi jest mnóstwo miejsca, aż prosi się o 5/10 cm szerzej.. Ale to już wtedy robi się Superb:)
Mam wrażenie że Fabia III jest lepiej wyciszona. Nie da się bezpośrednio porównać, bo fabii nie ma z takim silnikiem, a głównie on jest źródłem zwiększonego hałasu.
Bomba! Stracił mniej na wartości niż zaoszczędziłem na podatku w 4 lata! Auto za darmo:)
Mam wrażenie, że wybór był strzałem w dziesiątkę.
Tylko raz po ok. 10 tys. km pojawił się błąd silnika na kontrolce i wezwanie do serwisu. Było tylko wykasowanie i nigdy więcej nic nie było..
Nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 MPI 75KM 55kW [l/100km]