Ocena kierowcy - Skoda Rapid II Spaceback

eklime, 9 lat temu
Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2013
Skoda Rapid II Spaceback 1.4 TSI 122KM 90kW od 2012 - Oceń swoje auto
Rapid spełania moje oczekiwania co do wymagań jakie stawiałem nowemu samochodowi. Przed zakupem przeczytałem kilka opinii i obejrzałem kilka testów - jest zupełnie tak, jak opisywali inni. Kupując Rapida miałem świadomość, że nie kupuję Audi czy VW. Plastiki są, są akceptowalne, na razie (6 kkm) nie trzeszczą. Auto prowadzi się stosunkowo wygodnie, zawieszenie twarde, paskudnie wybiera poprzeczne nierówności - mikro progi i wypustki, ale dziury zbiera akceptowalnie. Wygłuszenie i szum w samochodzie mi nie przeszkadza - poprzedni Audi miało czterobiegowego automata - tam to ryczało i to już przy 100 km/h. Auto zarejestrowane jako ciężarowe, wiec tylko 4 miejsca, przez co pasażerowie z tyłu nie narzekają na ścisk. Bagażnik dość pojemny (415 l), aczkolwiek dość krótki.
1.4 @ 122 KM, bystry i dynamiczny. Na razie nie narzekam.
Skrzynia 7-biegowa DSG, ze wszystkimi jej zaletami i wadami, na razie bez problemów.
Prowadzenie dość pewne, podatność na podmuchy wiatru. Zawieszenie twarde, wyczuć można rodzaj powierzchni. Bardzo brzydko wybiera nierówności poprzeczne. Tylne zawieszeni sprawia wrażenie jakby miało się urwać.
Grube słupki nieco utrudniają widoczność. Podjeżdżając na światłach do linii zatrzymania, trzeba wychylać się do przodu aby zobaczyć zmianę świateł. Widoczność do tyłu dobra.
Nagrzewa się szybko, chłodzi też bardzo sprawnie.
Autko jest wąskie, przez co przestrzeni "poprzecznej" jest niewiele, ale za to wzdłużnie jest bardzo komfortowo.
Ogólnie mi nie przeszkadza.
Rdzewiejące śruby słupka B.
Na razie brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 122KM 90kW [l/100km]