Ocena kierowcy - Skoda Rapid II Spaceback

vossenhall, 8 lat temu
Silnik 1.6 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2015
Skoda Rapid II Spaceback 1.6 TDI 105KM 77kW od 2012 - Oceń swoje auto
strasznie zaczal skrzypiec zima na poprzecznych nierownosciach.
Srebrnego spacebacka posiadam od lipca 2015 roku więc po 9 miesiącach eksploatacji mogę się w jakiś sposób o nim wypowiedzieć. Jazda na trasach górskich typu Mlada boleslaw- wWałbrzych czasem przez Jelenia Góre około 4,5 według wskazań kompa. Jazda po mieście bez korków około 6 litrów z korkami 7. Grzanie na A8/S8 w okolicach predkosci maksymalnej 8 litrów. Ogólnie tysiac km na 55 litrowym baku idzie zrobic bez większych staran nawet z 3 osobami na pokladzie i to w terenie gorzystych sudetów i karkonoszy. Mam juz 26 tys km najechane wiec wiem co mowie. Martwi mnie tylko troche przeklamywanie spozycia. Po dotankowaniu do pierwszego odbicia komputer klamie srednio o pol litra, wiec realne spalanie oscyluje u mnie w okolicach 5,5. To dziwne bo wczesniej mialem liftbacka 1.2 tsi gdzie spalanie było w okolicach 6,3-6,5 i dokladnie tyle wychodzilo przy tankowaniu ale 1.2 tsi ma cos fajnego w postaci 6 biegu ktorego bez problemu mozna uzywac juz od 60 km/h. Tutaj w dieslu przy 60 wciaz mam trojke a brak szostki daje o sobie znac na autostradzie gdzie przy dozwolonych 140 auto chętnie wypije i 6,5.
po 15 tys zaczął dziwnie odpalac na mrozach. Okazala sie wadliwy przekaznik grzania swiec.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI 105KM 77kW [l/100km]

3,8