Lista ocen Skoda Roomster (111) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 118 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dominsadol@wp.pl
Mikrovan 1.4 TDI 80KM 59kW
Półautomatyczna regulacja temperatury nie zawsze poprawnie działa - szczególnie z wyłączoną klimatyzacją - nie można płynnie ustawić temperatury grzania, termostat sam załącza i wyłącza grzanie przez co dmucha albo zimne albo gorące powietrze. Bez włączonej klimy szyba przednia ma tendencję do parowania, nawet przy nadmuchu na szybę. Nagrzewnica jest niedaleko pedału gazu i trochę promieniuje ciepłem, co przy dłuższej jeździe nieco przegrzewa...
~Waldemar Drygała
Mikrovan 1.6 i 16V 105KM 77kW
Minimalnie wolniej grzeje niż w Picasso. Za to chłodzenie zdecydowanie lepsze niż w Citroenie. No i znów mniej awaryjne. W moim Picasso klimatyzację i około klimatyzacyjną elektronikę naprawiałem kilka razy (auto, podobnie jak skoda - nowe z salonu ; po 3 tygodniach miało awarię klimy w skodzie jak na razie wsio ok.)
~kuka
Mikrovan Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Klima bardzo wydajna, szybko w lecie potrafi osiągnąć wyznaczoną temperaturę, jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. W zimie ogrzewanie wnętrza następuje szybko, ale jeszcze pomagają w tym podgrzewane fotele z przodu, dają takie miłe ciepełko z dołu.
~Daniel
Mikrovan Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Climatic działa sprawnie i dość szybko, ogrzewanie w mroźne dni dopiero po 5-7 km. A, że jeżdżę min. 30km w jedną stronę to mam ciepło. Czyżby silnik miał większą sprawność? Faktem jest też dość duża kubatura auta w środku, aby to nagrzać, to potrzeba czasu.
~sebur
Mikrovan 1.4 TDI 70KM 51kW
klima półautomatyczna - moim zdaniem za słaba do tej kubatury wnętrza.ustawienie potencjometru na 16st-na pewno nie dmucha powietrzem w 16st.Głosna praca wiatraka na 3i4 biegu.W czasie deszczu bez załączonej klimatyzacji szyby nie do odparowania.
~Adam Figurski
Mikrovan 1.4 TDI 70KM 51kW
W zimę oraz gdy do samochodu wsiądzie kilka osób w przemokniętych od deszczu ubraniach, z tyłu dość mocno parują szyby i wentylacja nie bardzo sobie z tym radzi. Na plus - baaardzo szybkie nagrzewanie wnętrza zimą.
~siak
Mikrovan 1.4 16V 75KM 55kW
akurat u mnie od początku były problemy z ogrzewaniem, a serwis z uporem maniaka wmawiał, że wszystko jest dobrze...nawet jak podczas jazdy z mechanikiem na jednym ząbku orzewania grzało jak w kotłowni...
~Przemo
Mikrovan 1.4 TDI 80KM 59kW
Climatic - działa bez zarzutu,latem i w zimę. Przy niższych temperaturach w początkowej fazie jazdy gdy silnik nie jest jeszcze rozgrzany, podgrzewanie powietrza wspomagane jest przez elektryczną nagrzewnicę.
~Daniel
Mikrovan Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Climatic działa szybko i sprawnie, ogrzewanie troszkę dłużej nagrzewa auto. Dobry nawiew na nogi pasażerów z tyłu osobnymi kanałami. W zimne dni (gorące pewnie też) praktyczne rozwiązanie.
~Filip
Mikrovan Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
i tu mały minus - wentylacja w porządku jednak roomstera boli wentylator i zdarza się to bardzo często a wymiana jest na prawdę droga bo wymaga demontażu całej konsoli