Ocena kierowcy - Skoda Superb I

renata .kazimierczak@hotmail.co.uk , 15 lat temu
Silnik 1.9 TDI 101KM 74kW
Rok produkcji 2003
Skoda Superb I 1.9 TDI 101KM 74kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Inne : duzo miejsca w wewnatrz male spalanie do wielkosci pojazdu bardzo elastyczny 5 bieg
Układ elektryczny : czujnik stopu po nacisnieciu hamulca zaczynala pulsowac kontrolka czujnika swiec zarowych po wimianie czujnika stopu wszystko wrocilo do normy
kupilem skode ze 120000 przebiegu mam silnik 1.9 101 KM i w rok po kupnie auta znajomy namowil mnie na zmiane mapy paliwowej w wyniku czego uzyskalem wieksza moc silnika do130KM co spowodowalo mniejsze zuzycie paliwa o okolo 1 litr na 100Km poza tym nic sie nie dzialo z silnikiem dopiero po 160000 wymienilem naciagacz paska wieloklinowego poniewaz drgania przenosilo na silnik tak mocno ze w skutek czego na wolnych obrotach bylo nie do wytrzymania w wewnatrz poza tym bylo wszystko bez zarzutow po 240000 dal o sobie znac nie wiem jak to fachowo ujac zawor paliwowy turbiny jadac autostrada stracil silnik moc ale po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko wrocilo do normy a tak poza tym do silnika nie mam zastrzezen moje zdanie jest takie jak sie uzywa dobrych olejow i dba o czeste wymiany takze wszystkich filtrow to silnik bardzo dlugo bedzie sluzyl
czasem jest problem z pierwszym biegiem po prostu ciezko jest go wrzucic ale wydaje mi sie ze sprzeglo daje znac o sobie jak na te klase auta bardzo ciezko sie wciska

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 101KM 74kW [l/100km]

7,2