Ocena kierowcy - Skoda Superb I

wstech@onet.pl, 18 lat temu
Silnik 2.5 V6 TDI 155KM 114kW
Rok produkcji 2003
Skoda Superb I 2.5 V6 TDI 155KM 114kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Fatalna deska, wiekszego prymitywizmu już chyba nie mozna wymysleć. Tragiczne radio i CD, Od czasów TRAMPA nie miałem gorszego radia w samochodzie, CD nie odgrywa wszystkich płyt (oryginalnych). Spryskiwacze szyby zespolone (bez sensu) ze spryskiwaczami reflektorów. Źle działający czujnik deszczu. Skoda zaproponowała mi nową oponę Bridgestone (którą musiałem wymienić) za... 2500 PLN !!! W porównaniu z innymi producentami, Skoda nie interesuje sie praktycznie posiadaczami ich samochodów. Wiem, bo mam "w rodzinie" Fiata i Mitsubihi. Ostatnio dostałem od Skody piękny (naprawdę) folder, w którym proponują mi kupno nowego Superba. A jeżeli nie kupię, to może przynajmniej przyprowadzę im Klienta na taki samochód. A w nagrode dostanę..UWAGA!!...całe 250 PLN (nic sie z zerami nie pomyliłem) w postaci bonów na paliwo... Wymyślił to chyba taki sam prymityw, co pocił sie nad wygladem deski rozdzielczej..
silnik "wzmocniony", czuje się to nieźle przy wiekszych prędkościach
I i II bieg ma czasem problemy, wymiana sprzęgła po 2 tys km!!!
powinien być nieco sztywniejszy, kiepskie wspomaganie kierownicy
lewy słupek nieco przeszkadza przy skrecie w lewo
bez specjalnych uwag
brak indywidualnej klimatyzacji, problemy z klimatronikiem
wspaniałe
lepiej niż przyzwoicie, ale mozna lepiej
ok. 6,7 l/100 km na drogach publicznych przy przecietnej ca. 75 km/godz i 7,2 l/100 km na drodze szybkiego ruchu przy przecietnej 117 km/godz
za te pieniądze (ok. 125 tys) należy się więcej !!!
"trące" o szybę wycieraczki (wyregulowane po trzech wizyrach), kiepskie uchwyty dywaników,
wymiana sprzęgła po 5 tys km. i wykłócaniu się podczas trzech wizyt w SO
Skoda Superb I