Ocena kierowcy - Skoda Superb II Kombi Facelifting

Adrian, 9 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Rok produkcji 2014
Skoda Superb II Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW od 2013 - Oceń swoje auto
Inne : Spalanie jest mniejsze niż twierdzi producent ;-) Radio z 10 głośnikami gra rewelacyjnie, wcześniej czytałem że przy głośniejszym słuchaniu coś trzeszczy. Powiem tak odtwarzam muzykę z telefonu przez bluetooth przy plikach mp3 słabej jakości trzeszczy nawet w telefonie, Ja używam plików w formacie AAC i jakość jest nieziemska. Światła bi ksenonowe i doświetlanie zakrętów
Samochód niesamowity w każdym calu. Jak na razie przejechane jest ok 4800km dlatego też nie mogę się wypowiedzieć na temat usterek których po postu nie ma. Polecam wszystkim niedowiarkom choćby jazdę próbna przed wyborem kupna samochodu podobnych gabarytów.
Co do silnika też jak na razie wszystko w jak najlepszym porządku. 2.0 TDI 170km do tego samochodu pasuje jak ulał.
Sześciobiegowa manualna. Pierwszy bieg jest bardzo krótki więc na starcie masz niedosyt, natomiast od biegu drugiego wszystko idzie jak powinno. Samochód ten nie namawia do szybkich prędkości natomiast w momencie kiedy trzeba wyprzedzić robi to w mgnieniu oka.
Układ jezdny jest dokładny, autko nawet w zakrętach nie traci na sterowności.
Pomimo nie za dużej szyby widoczność jest bardzo dobra.
Wygodne podgrzewane fotele czytelny Maxi Dot Wszystkie przyciski ułożone tak aby można było się odnaleźć w samochodzie już po dwóch dniach. Kierownica wielofunkcyjna również jest czytelna i łatwa w obsłudze. Podświetlenie na biało zegarów w połączeniu z zielonym oświetleniem wszystkich guzików i deski uspokaja i zachęca do długich przejażdżek.
Szybkie podgrzewanie szyby uważam za duży plus. Klimatyzacji ( chłodzenia ) nie testowałem ze względu na to iż auto odebrałem miesiąc temu i nie było potrzebne. Mam nadzieje że działa ;-)
Przestrzeń to główny powód dlaczego wybór padł na superb. Kierowca, pasażerowie maja tyle miejsca że można podróżować komfortowo nawet w bardzo długich trasach.
Wyciszenie mogło by być lepsze. Natomiast mam szyberdach i może z tego powodu jest troszkę głośniej.
Do tej pory tylko tankowanie Powiem szczerze spalanie 4.2 na trasie ( urlop ) około 2tys km przy prędkości miedzy 80 a 120 rewelacja Po mieście spalanie 7-8 co tez mnie zadowala w 100%
Wiadomo cena zawsze mgła by być niższa.
brak
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW [l/100km]

5,9
Dziennik kosztów dla Skoda Superb II Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
6,9
Skoda Superb II Kombi Facelifting