Ocena kierowcy - Skoda Superb II Kombi Facelifting

sławek, 8 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Rok produkcji 2014
Skoda Superb II Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW od 2013 - Oceń swoje auto
Bardzo komfortowe auto, niezwykle pojemne, dynamiczne i jednocześnie oszczędne. Do tego cena zakupu nowego samochodu była w porównaniu do konkurencyjnuch marek niewygórowana. Ford Mondeo, którym jeździłem przez ostatnie 4 lata był badzo fajnym samochodem, jednak Skoda przewyższa go niemalże w każdym aspekcie... może poza wyglądem, bowiem o ile Modeo jest moim zdaniem wizualnie bardzo atrakcyjnym samochodem, o tyle Superb jest dosyć brzydki.
Cichy, dynamiczny i oszczędny. 170 KM w zupełności wystarcza, a przy bardzo spokojnej jeździe poza miastem potrafi spalić 4 litry.
Precyzyjna, dobrze zestopniowana, przyjemny krótki skok drążka.
To jest raczej krążownik na autostrady niż sportowe auto do szybkiego pokonywania zakrętów.
Przednie słupki trochę ograniczają widoczność do przodu. Czujniki parkowania bardzo pomagają przy tym rozmiarze auta.
Wszystko pod ręką.
Bagażnik bardzo duży, z przodu dużo miejsca, z tyłu ogromna ilość miejsca na nogi, jednak tylko dla 2 osób. Superb jest dość wąski.
Jak dla mnie super, ale nie jeżdziłem samochodami sagmentu premium, więc pewnie może być jeszcze ciszej.
Ceny przeglądów ok.
Nie znalazłem niczego lepszego, a długo szukałem :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW [l/100km]

Skoda Superb II Kombi Facelifting