Lista ocen Skoda Superb II Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW 2010-2013 (23) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek_BB
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Mimo niewielkiego przebiegu na zimnym silniku czuć szarpania. Podejrzanie zachowuje się mechatronika. Wymaga adaptacji przy każdym przeglądzie. Zestopniowana bardzo krótko, co poprawia osiągi ale pogarsza spalanie. Szybkie reakcje w trybie ręcznym, automatyczne spowalnia przyspieszanie, nawet tryb sportowy. Na zimnym silniku zbyt szybko wrzuca wyższe przełożenie. Skrzynia DSG powoduje znaczne zwiększenie spalania w stosunku do manuala,...
~Łukasz Baścik
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Wypowiem się na temat skrzyni manualnej, gdyż automatem nie jeździłem. Ruszając powoli czas wrzucić 2 i tu niemiłe zaskoczenie gdyż skrzynia ewidentnie \"haczy\" co moim zdaniem w nowym samochodzie jest niedopuszczalne. Gdybym kupował używkę mógłby to być problem wynikający być może z niewłaściwej eksploatacji ale mówię tu o aucie prosto z salonu żeby rozwiać wszelkie wątpliwości. Wielki minus.
~marek
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
zwróć uwagę na koło dwu masowe na zimnym silniku stuki . tak właśnie było u mnie auto musiałem zostawić na noc w aso bo po pierwszym razie nic nie stwierdzili ale że była to ostatnia szansa na usunięcie usterki w ramach gwarancji nie odpuściłem i jednak się opłaciło koło zostało wymienione . DOKŁADNIE OSŁUCHAJ SILNIK KIEDY JEST ZIMNY !!!!
~Mariusz
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Tylko 4 pkt. bo dla mnie za wcześnie (w mieście) używa 6 biegu, potem jak chce się przyspieszyć czuje się jak buda brzęczy. W mieście w ogóle nie powinna załączać 6 biegu tym bardziej przy 67 km/h. Po za tym skrzynia bez problemowa - DSG, nie czuć zmian biegów, a jak chce się poszaleć na manualu daje dużo frajdy ! Szkoda, że nie mam łopatek przy kierownicy.
~Hubi
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Rusza z małym opóźnieniem po puszczeniu hamulca. Biegi przełącza szybko, moim zdaniem na zbyt małe obroty, bo po zmianie na wyższy ma jakieś 1200 obrotów i jak nie wciśniesz gazu to nierówno silnik pracuje jak by nie miał siły, powinno po zmianie być minimum 1500.
~MAC
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Skrzynia DSG działa bardzo szybko i rewelacyjnie odczytuje zamiary kierowcy. Naprawdę polecam pomimo, że dopłata 10 tys jest odstraszająca. Skrzynia zadowoli zwolenników automatów oraz manuali (których byłem dotychczas fanem)
~mattipicasso
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Dobrze dziala i przelozenie biegow jest super.Mozna jechac 70km/h na 6bieg.Minus tylko to ze przy 130km/h juz jest 2500 obrotow.Mialem ford mondeo 2.0 tdci 103kw z roku 2008 i ten mial tylko 2200 obrotow.
~Tomek_BB
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Skrzynia kiepska. Jedyna zaleta to szybkość zmiany biegów. Na zimnym często szarpie, wymaga co jakiś czas adaptacji. Po 120 tys. km odnoszę wrażenie, że pomału kończy się mechatronika.
~zbyszekruba
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Generalnie wszystko ok, drobnym mankamentem jest synchronizacja pierwszego biegu z dwójką, by przejście było płynne należy pedał sprzęgła intensywnie wcisnąć w podłogę.
~KAPELUSZ
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
czasem mam wrażenie, że ręka chce iść inaczej niż gałka (może za mały okres jazdy i wcześniejsze auto miało całkiem inny umiejscowienie skrzyni) ale jest ok.
Skoda Superb II Kombi