Ocena kierowcy - Skoda Superb III Liftback Facelifting

Sobek_wow, 8 miesięcy temu
Silnik 2.0 TSI 190KM 140kW
Rok produkcji 2023
Skoda Superb III Liftback Facelifting 2.0 TSI 190KM 140kW od 2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo pozytywnie oceniam komfort jazdy od strony zawieszenia - jazda jest bardzo komfortowa a przez wiele progów mogę przejeżdzać 50 km/h. Przy dynamicznych zakrętach również nie odczuwam potrzeby sztywniejszego zawieszenia więc jak dla mnie super.
Inne : System audio - szumiący i zakłócający dzwięk przy niskich poziomach głośności co SKODA nazwała cechą modelu.
Auto ogólnie całkiem fajne, ale niestety przy niskich poziomach głośności z systemu audio wydomywają się szumy / zakłócenia, wygląda na to że niezależnie od źrodła (występują na pewno przy radiu, audio przez bluetooth i informacjach o utrudnieniu w ruchu). Najbardziej przeszkadzają przy tekście mówionym (np audiobook) - słychać je wtedy na około 5 pierwszych poziomach głośności. Przy muzyce jest troche lepiej, ale ja rzadko przekraczam poziom głośności 5 i prawie ciągle słyszę szumy / zakłócenia uprzykrzające słuchanie. Co gorsze byłem w 2 serwisach i kotaktowałem się z trzecim oraz dystrybutorem SKODA w polsce, i w skrócie stwierdzili że jest to cecha auta a nie wada (jeden z serwisantów bo wysłuchaniu mojego audio i potwierdzeniu występowania szumów zaprowadził mnie do innego egzemplarza i pokazał że tam jest tak samo) i nie planują nic z tym zrobić. Obecnie czekam na odpowiedź od salonu na moje zgłoszenie z tytułu rękojmi bo na gwarancyjne nie zareagowali. Podsumowując wygląda na to że (przynajmniej obecnie - samochód z 05.2023) wszystkie superby z podstawowym systemem audio mają wadę polegającą na szumach / zakłóceniach przy niskich poziomach głośności i SKODA nie planuje nic z tym robić więc trzeba się z tym pogodzić przed zakupem tego modelu.
W trubie drive strasznie ospała, potrzebuje dobrych kilku sekund aby zareagować na wciśnięcie gazu a później kręci bezsensownie wysoko na ponad 5 tyś obrotów... Na sport jeździ się fajnie ale u mnie podnosi o jakiś litr spalanie w porównaniu do drive (do jakiś 9-10l / 100km głownie na przedmieściach)
Jedną dziwną sytuację miałem, przy tankowaniu pokapało mi trochę paliwa i chciałem wytrzeć ręcznikiem papierowym ze stacji benzynowej. BARDZO DELIKATNIE przetarłem i zrobiła się rysa...
OK
Ergonomia jak dla mnie dobra (szczególnie polecam Virtual Cockpit - cyfrowy zestaw wskaźników - duże możliwości dopasowania pod siebie), kilka szegółów można by poprawić, jak np. większy zakres regulacji foteli przednich (przód/tył), przy fotelu elektrycznym z pamięcią ustawiam na maksa do tyłu, zapamiętuje i jak przywrócę ustawienie z pamięci to mogę zawsze jeszcze trochę cofnąć - wygląda jak by nie można było zapisać pozycji na maksa do tyłu.
Wszystko OK :)
Ogólnie spory i przestrzeni sporo ale brakuje trochę zasięgu regulacji foteli przednich do tyłu (przy elektrycznych fotelach, przy manualnych jest pod tym względem totalna porażka).
Jest ok, mogło by być lepiej. W porównaniu z Octavią jak dla mnie jest minimalnie lepiej (przy podwójnych szybach z przodu)
Szumiący system audio (opisany dokładniej w innych sekcjach mojej opini) oraz delikatne stukanie / trzestrzenie w okolicach klamki wewnętrznej przednich drzwi pasażera przy nierównościach na drodze.
Ciężko oceniać po 3 mięsiącach użytkowania.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 190KM 140kW [l/100km]

8,3