Lista ocen Skoda Superb III Liftback (83) - Silnik

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~schwyntzu
Liftback 2.0 TSI 220KM 162kW
Świetny silnik. Cichy, dosyć ekonomiczny i bardzo dynamiczny. Mocy naprawdę nie brakuje niezależnie jak auto jest obciążone. Bardzo dobre przyśpieszenie niezależnie czy ruszamy spod świateł czy wyprzedzamy inne auto przy prędkościach autostradowych.
~skodonieholik
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
380 Nm to na prawdę spoko, gna te 190 kucyków, że aż miło. Skrzynia DSG to fajna sprawa. wszystko nowe to nie ma z pewnością co się czepiać ale ostatnio po 60000 coś mi zaczyna nie pasować. Rano jak ruszam z garażu to gaśnie ?
~mariuszj
Liftback 1.4 TSI 125KM 92kW
Nie spodziewałem się cudów, ale i tak jest lepiej niż myślałem - cisza także na autostradzie, przyzwoite przyspieszenie i elastyczność (nie mam zacięcia sportowego, samochód ma dla mnie być wygodny i bezpieczny), rozsądne spalanie
~K.Jarzyna
Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW
Mocny. Powyżej 3000 obrotów łapie drugi oddech. Poniżej 2000 chciałoby się więcej. Kultura pracy taka sobie w porównaniu do dCi i HDi którymi jeździłem. Oszczędny do granicy wiarygodności.
~Jan
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
W porównaniu do toyoty - przepaść. Na plus oczywiście. Znacznie ciszej pracuje, nie ma potrzeby wysoko kręcić a co za tym idzie mniej pali. Przy tym moment 320 kN robi swoje. Toyota 170kN.
~cinderella
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
No cóż, jak wchodzi w nad-przestrzeń to panika na pokładzie. Nie wiem co by było gdyby to był silnik 2l. Pali swoje, ale astry przy ciężkiej nodze też paliły tyle samo, tylko była tego mniejsza świadomość.
~Mikemed
Liftback 2.0 TSI 220KM 162kW
Osobiście polecam silnik 2.0 TSI 220 KM, bardzo dynamiczny, mniej paliwożerny niż wersja 280 KM, brakuje mu tylko napędu 4x4, którego z niezrozumiałych dla mnie względów nie można połączyć z DSG.
~Grzesiek Wojtyszak
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Silnik zaskakuje momentem obrotowy, Natomiast nie nadąża za nim skrzynia biegów. Delikatne ruszenie z miejsca wymaga nie lada wprawy. No i jest jeszcze spalanie... naprawdę mogłoby być o litr mniej w mieście.
~xjakub
Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW
Wystarczające osiągi dla tej masy oraz gabarytów. Bałem się o spalanie bo to dość ciężki samochód i spory silnik ale jest całkiem rozsądne ponieważ długookresowe utrzymuje się na poziomie 7.3l/100km.
Dziennik kosztów dla Skoda Superb III Liftback
6,7
8,6
~Godzill
Liftback 2.0 TSI 272KM 200kW
Niesamowite przyspieszenie. Świetna elastyczność. Dość niskie spalanie - najczęściej około 8l. W trasie 7,5l (prędkość przelotowa 140 km/h, częste wyprzedzanie). W mieście 10l.
Skoda Superb III Liftback