Ocena kierowcy - Skoda Superb III Liftback

Kingoflife, 8 lat temu
Silnik 1.8 TSI 180KM 132kW
Rok produkcji 2016
Skoda Superb III Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : 180KM w trybie Sport - rakieta!
Wszechstronne, piękne, z pazurem (jak na Skodę). Gigantyczna przestrzeń, świetne wyposażenie, systemy i gadżety z marek Premium. Robi wrażenie wew. i na zew. Jestem zachwycony. Trzy minusy: - zbyt duże spalanie - fotele mogłyby mieć lepsze trzymanie boczne - brak w opcji podgrzewanej kierownicy
180KM robi swoje, wyprzedanie w trudnym ruchu drogowym to pikuś. Niestety zbyt paliwożerny przy ekonomicznej jeździe.
Praktycznie nie czuć gdy zmienia biegi. Najlepszy automat na rynku. Polecam wybór opcji ze zmianą trybów. Duże różnice między: - Eco - Normal - Sport Przy sport na prawdę wciska w fotel, przy Eco pełen komfort. To dwa różne samochody.
Mam zawieszenie ze zmienną charakterystyką (DCC). Polecam na 200%. Na miejskich dziurawych drogach, "Comfort" sprawdza się wyśmienicie. Dziur i nierówności w ogóle nie czuć. Na trasie gdy się człowiek spieszy "Sport" jest super. Pewnie w zakrętach nawet przy dużych prędkościach. Na normal-u prawie w ogóle nie jeżdżę.
Z przodu dobrze, z tyłu bez kamery cofania raczej kiepsko. Dobrze, że są czujniki cofania, kamera i system ostrzegający o nadjeżdżającym samochodzie przy wyjeżdżaniu tyłem.
Wszystko na swoim miejscu i tak jak być powinno.
Bardzo szybko robi się w samochodzie ciepło. Dodatkowo 4 podgrzewane fotele pozwalają ekspresowo się rozgrzać, jeśli ktoś przemarznie na wietrze. Co do klimatyzacji się nie wypowiem, bo póki co nie miałem okazji używać.
Więcej miejsca niż w S-klasie, mówi samo za siebie.
Do 140km/h jest ok, później mogłoby być lepiej, ale nie męczy i tak jakoś bardzo.
Oczywiście katalogowe spalanie ma się nijak do rzeczywistości. By osiągnąć spalanie w mieszanej jeździe na poziomie 8 l. trzeba bardzo się starać. Jeżdżę w trybie Eco i w takim "ekologicznym" stylu, na co dzień w jeździe mieszanej, praktycznie zawsze wynik oscyluje w okolicach 9 l. Miasto ecodriving - zawsze 10 l. w górę.
Wyposażenie i systemy rodem z marek premium. Gabaryty z segmentu E, cena z segmentu niższego D. Moim zdaniem ideał.
Póki co 4000km, 1 miesiąc i nic. Oby tak dalej.
Póki co 4000km, 1 miesiąc i nic. Oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 180KM 132kW [l/100km]

10,7