Ocena kierowcy - Skoda Superb III Liftback

Mirosław, 6 lat temu
Silnik 2.0 TDI 190KM 140kW
Rok produkcji 2016
Skoda Superb III Liftback 2.0 TDI 190KM 140kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Auto jest co najwyżej przeciętne opinie zawarte na tej stronie o tym jakie to jest rozsądne auto to stek bzdur tak w 50% Moje poprzednie auto to Octavia kupując Superb spodziewałem się przeskoku jakościowego i po części tak jest ale : 1) Lakier to istna tragedia mięciutki tak że w dniu dzisiejszym nie tylko mam odpryski na masce ale pojawiły się oznaki korozji. 2) Lampy przednie ( w Octavi lampy po przejechaniu 180tyś km wyglądały lepiej mam na myśli zarysowania drobne "odpryski" efekt końcowy jest taki ze lampy świecą jak w starym Oplu. 3) Tył lampy prawa po myciu paruje. 4) Elektronika pierwsze 16 - miesięcy nic potem drobne usterki a teraz dość poważne ( Aso naprawia ale to nie auto firmowe nie zmienię go za 1 - 3 lata a wtedy to co wydam kasy jak szalony) 5) Ale teraz gwóźdź programu SKRRYNIA DSG (nie mam na myśli płyny, konserwacja, naprawa a są spore ) wedle tego co się dowiedziałem sypia standardowo się po 150 tyś km ale jak widać nie zawsze ( a nawet często bo w ASO jestem nie pierwszym ) Zalety: 1) spalanie w trasie całkowicie zadowalające od 4,6 do 6 miasto 6.5 jazda jak baba 10 dynamiczna 2) Wielkość ( nic dodać nic ująć jedno słowo i odp ) Plus i minus 1) Osiągi ( silnik ) 190KM aż milo się sunie ale jadąc 120 jest tak jak w Octavi II ( jeden wielki łomot ) jadąc 140 katastrofa radia nie słychać Reasumując Auto fajne ale wady auta mnie dobijają za ta cenę da się auto tej klasy bez konieczności ciągłych wizyt w Aso a Skrzynia mnie dobiła gdzie jest ta dawna prosta toporna Skoda. I tak do sedna moja przygoda z skodą się skończyła nie zaufam opinia panów z YouTube itp wala tam tylko reklamę i tyle JESTEM na NIE
zmienia biegi szybko a nawet szybciej co z tego jak się rozleciała
To co piszą nie które osoby to jak wcześniej napisałem bzdury Prowadzi się co najwyżej przeciętnie na zakrętach myszkuje .

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 190KM 140kW [l/100km]

7,3