Lista ocen Smart Fortwo II Coupe 1.0 mhd 71KM 52kW 2007-2011 (5) - Silnik

~Kamil
Coupe 1.0 mhd 71KM 52kW
Na początek zaznaczę, że nie jestem właścicielem natomiast jeździliśmy z żoną takim smartem przez tydzień podczas wakacji na Majorce i to autko nas zauroczyło i bardzo pozytywnie zaskoczyło :) Silniczek ładnie ciągnie od \"dołu\", do 100 km/h rozpędza się relatywnie bardzo dynamicznie, poźniej już potrzebuje trochę czasu na osiągnięcie maksymalnej prędkości. Z górki na autostradzie rozpędziłem go do 150 km/h mimo że GPS pokazywał 143 km/h. Bez...
~kristatos
Coupe 1.0 mhd 71KM 52kW
Krótko mówiąc silnik to rozczarowanie. Kultura pracy fatalna. Na niskich obrotach pierdzi, a mocy ma tyle co kosiarka, na średnich mocno drga i powoduje szarpnięcia przy dodawaniu gazu, a na wysokich wyje jak zarzynana świnia. Do tego osiągi raczej mierne, mimo stosunkowo niewielkiej masy samochodu. Silnik Toyoty Yaris o takiej samej pojemności zachowuje się o niebo lepiej. Zużycie paliwa to osobny rozdział, krótko - straszny pijak!
~Dexahs
Coupe 1.0 mhd 71KM 52kW
Nowa jednostka 999cm3 o mocy 70km jest chyba w sam raz do tego autka. Dynamika, przyspieszenie do 80km/h bardzo dobrze, dźwięk bardzo przyjemny. Lekko basowy, nie tak zabawkowy jak w starszych modelach. Ogólnie dobry z plusem.
~Artur
Coupe 1.0 mhd 71KM 52kW
Silnik Japonski jest bardzo dobry. Nawet po 10000 km olej jest zlocisty i go nie ubywa.
~Michaello312
Coupe 1.0 mhd 71KM 52kW
Nie miałem jeszcze ani jednej awarii silnika, jestem z tego zadowolony.
Smart Fortwo II Coupe