Ocena kierowcy - Ssangyong Rodius I

grud@to.onet.pl, 14 lat temu
Silnik 2.7 Xdi 165KM 121kW
Rok produkcji 2005
Ssangyong Rodius I 2.7 Xdi 165KM 121kW od 2004 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo dobry samochód, nie sprawia niespodzianek. Bardzo solidnie wykonany, skóra dobrej jakości (po 120tys.km - brak śladów zużycia). Skrzynia biegów przenosi wyjątkowo dobrze (niezauważalnie) - gdyby nie wskazania na desce,nie wiadomo kiedy (nie dodałem - skrzynia typu tiptronic). Wysoka jakość, dużo schowków, dużo dodatkowych urządzeń - naprawdę super auto.
wyjątkowa kultura pracy silnika. niezrozumiały kompletnie dla mnie 1-szy wpis - ktoś chciał zaimponować negacją, a sądzę, że nie miał tego auta w użytkowaniu (sic!)
absolutnie bez problemów - a proszę zauważyć, że auto ma spory przebieg. I chcę dodać, że w stosunku do auta, którym jeździłem poprzednio (carnival) zdecydowanie wyżej oceniam Rodiusa.
słychać podłoże przy jeździe na \"kocich łbach\". Niezbyt dostateczne tłumienie .
jedyny mankament - zagłówek w 3-cim rzędzie foteli (środkowy) należy wyjąć - i wszystko jest OK (zasłania widoczność)
nic dodać, nic ująć
bardzo dobra - jak wspomniałem wcześniej - poprzednio jeździłem carnivalem, w którym marzłem zimą przez pierwsze 20 km! Ponadto musiałem regenerować pompę klimy po przebiegu 75tys. km. Tu bez zarzutu (a jest już 120tys.km)
wyjątkowa przestrzeń - sądzę, że nie da się konkurować żadnemu innemu vanowi.
do 130-140 nie ma silnika!
na autostradzie przy spokojnej jeździe nie przekracza 7.5l/100km. w mieście \"zeżre\" do 9 - 10l/100km - co naprawdę jest zrozumiałe przy pojemności 2700ccm oraz wadze auta ponad 2 tony!
drobiazgi są zawsze i we wszystkich autach - tu naprawdę bez zarzutu.
przez 120tys.km. bez awarii (zupełnie!)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 Xdi 165KM 121kW [l/100km]

9,5