Ocena kierowcy - Ssangyong Tivoli Crossover

Terenn, ponad rok temu
Rok produkcji 2015
Ssangyong Tivoli Crossover 1.6 128KM 94kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Auto z bardzo dużą ilością miejsca w środku. Wygodne w codziennym użytkowaniu i bardzo oszczędne. Ma pewne minusy takie jak belka zawieszenia z tyłu przez co auto traci na komforcie, czy opóźnienie na wciśnięcie pedału gazu do którego ciężko się przyzwyczaić. Natomiast nadrabia prostota konstrukcji przez co się nie psuje i jest oszczędny, światła świecą mega super , radio gra jak na takie auto bardzo dobrze, silnik toleruje LPG i to ze smakiem, jak ktoś szuka ładnego auta na codzienne turlanie się do pracy zakupy itd godny polecenia i bezproblemowy samochód.
1.6 i 128 koni daje radę, i to rozpędza auto bardzo żwawo. Jest na hydraulicznych popuchaczach więc pod gaz idealnie.
Manual 6 biegów ma dosyć głośnia pracę ale wiem że tak ma być. Zmieniłem w niej olej na zagesty i chodziła ciszej ale auto paliło o litr więcej więc szybko wróciłem do oleju 70w i stwierdziłem że tak poprostu ten typ ma. Więc jak przy wrzucaniu 1 na postoju czy z 1 na 2 usłyszycie metaliczny trzask to tak ma być. Niestety niemiła cechą nowszych koreańskich i japońskich aut z wodą zamiast oleju w skrzyni.
Auto świetnie się prowadzi i jego największy minus jest też największym plusem. Czyli zawieszenie. Jest za twarde jak na crossovera ale za to nie wygina się w zakrętach a i ESP działa naprawdę wyśmienicie. Mógł by być trochę miększy ale wtedy na zakrętach by się gorzej prowadził.
Rzecz gustu... Mi się podoba , blacha twarda korozji jak na 7 lat brak.
Kamera cofania robi robotę w tych nowszych autach są tak projektowane że bez tego widoczność jest mierna, cofanie z przyczepka jest nieprzyjemne , trochę za dużo zasłania słupek
Wszystko tam gdzie powinno być choć np przycisk od zegarów na konsoli środkowej więc kwestia przyzwyczajenia.
Ogrzewanie super klima średnia.
Szok auto 4.20 długie a miejsca naprawdę dużo.
Jak na Koreańczyka powiedział bym że jest bardzo dobrze choć mogło by być lepiej, o ile silnika nie słychać zawieszenie też w miarę cicho pracuje o tyle wyciszenie kół jest kiepskie. W zależności od opony głośność jest zauważalna.
Tanio tanio i jeszcze raz tanio przez 100tys km tylko oleje klocki tarcze, spalanie w zależności od stylu jak ktoś przewiduje drogę, zmienia biegi jak pokazuje na zegarach to 7l a nawet poniżej można zejść. Natomiast przy normalnym użytkowaniu ok 8.5l LPG wciąga a jak fantazja poniesie to i 11l zje.
Ja kupiłem auto używane w bardzo dobrych pieniądzach i jak patrzę na rynek aut to był dobry strzał. Jest dobrze wykonany i przyjazny.
100 000km jedna usterka pękła sprężyna po skoku przez śpiącego policjanta po za tym nic absolutnie nic.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 128KM 94kW [l/100km]