Ocena kierowcy - Subaru Forester I

Bestia z lasu, 9 lat temu
Rok produkcji 2001
Subaru Forester I 2.0 125KM 92kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Dobra wolnossąca jednostka.Brak poważnych mankamentów.
Forester 2001r. świetny samochód,niezawodny,dobrze spasowane materiały,wydajna klima,super napęd,genialne trzymanie na zakrętach. Nie jest super ładny,ale mi się podoba.
125KM nie jest super sprinterem,ale daję rade.Silnik super brzmi,super wyważony,na biegu jałowym właściwie go nie słychać.Troszkę utrudniona wymiana świec.Brak awarii.
Brakuje troszkę szóstego przełożenia, przy 3000obr/min łapie 115km/h ale mi to nie przeszkadza.Lewarek ma fajny krótki skok, zero problemów z wybieraniem przełożenia. Do skrzyni wchodzi 4 litry oleju.
Dla układu jezdnego kupuje się ten samochód. Ale to tylko dla tych co się znają. Zero nerwowości w prowadzeniu czy jedziesz 60km/h czy 160km/h samochód prowadzi się tak samo.Zakręty jedzie jak po sznurku..zalety napędu widać w zaketach,przy mokrym asfalcie.Układ jzdny jest zapożyczony Subaru Impreza. Napęd 4x4 wiadomo,wjedzie tam gdzie chcesz.
Widoczność extra w każdym kierunku. Wielkie lusterka.
Brak zastrzeżeń. Fajnie się wsiada bo jest wyższy.
Brak zastrzeżeń.
Z przodu jest ok. Z tyłu ciaśniej.
Jak na auto 4x4 dobrze wyciszone. Do 130km/h jest ok. powyżej wiadomo.
Sporo zamienników. Ja latam na gazie,więc koszty spadają. Łożysko kół 130zł sztuka, amory tył firmy GH 160zł sztuka, rozrząd około 600zł, sprężyny zawieszenia KYB 125zł sztuka. jeśli ktoś chce oryginalne części to sporo drożej.
Nigdy mnie nie zawiodło. Wymieniłem tylko amory tył,sprężyny tył,łożyska kół tył bo były fabryczne a auto z 2001 więc mogły już się zestarzeć.
Brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 125KM 92kW [l/100km]