Ocena kierowcy - Subaru Forester II

Jędrek, 13 lat temu
Silnik 2.0 X 125KM 92kW
Rok produkcji 2003
Subaru Forester II 2.0 X 125KM 92kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Jak przyklejony na czarnym, w terenie zdecydowanie lepiej niz tylnonapędowce, przyzwoity prześwit. W terenie naprawdę daje radę. No i ten reduktor
Auto doskonałe. Ma wszystko czego oczekuje od auta. Sprawnie przemieszczam sie po czarnym (120km/h to bardzo fajna prędkość dla tego auta ale spokojnie jedzie długi czas 150km/h i wciąz mam poczucie komfortu (mimo świstów z szyb). Zjeżdżam z czarnego i wtedy widać jak uniwersalnym autem jest forester. Zasuwa po szutrach, brnie przez błoto, koleiny. Mam co chciałem - auto do jazdy na codzień i przyjmności z lekkiego offroadu. często wracam z pracy polnymui drogami chcociaż moge droga krajową :-) Lubię to auto ! warunek dla mnie -gaz. Cóz, jestem oszczędnym człowiekiem i nie lubie wydawać niepotrzebnie kasy. Gdybym miał wydawać po 50zł za 100km to bym nie był tak szcęściwy.
Na wolnych obrtotach równiutko i prawie go nie słuychać w kabinie. Powyżej 4000obr/m prawdziwa symfonia :-)
Nie idealnie ale nie sprawia mi problemów.
Przyklejony do czarnej drogi. W terenie idzie jak mały czołg chociaż trzeba zachowac umiar. Na szutrach, gdy ciągniesz za soba smuge kurzu - rewelacja. Na zimowo nie próbowałem ale myślę że tównież bdb.
Siedzi się nieco wyżej niż w osobówce wiec widoczność lepsza niz w wiekszości kompaktów. Dodatkowo przez szyberdach widac niebo :-)
Trudno sie przyczepić. Diody na pokrętłach, wskaźnikach można rozjaśnić (przycisk bright. Więc ok. Trochę mi przeszkadza podłokietnik przy jedzie miejskiej/terenowej. Ale to chyba rozwiązanie na autostrady.
Klimatyzację automatyczną czasem trzeba okiełznać gdy sie rozchyla na maxa.
Z przodu ok - bez zastrzeżeń. Z tyłu dośc pionowo ustawione oparcie nie daje takiego komfortu jak np w mazdzie 6. Na dalsze trasy z rodzina biorę wieć mazdę. Ale na dalekie wypady we dwoje albo rodzinne w góry zdecydowanie subaru.
Przyjemny dzwięk silnika trochę zagłuszany jest przez świst powietrza z okien bezramkowych.
Na gazie jeżdżę wiec ekonomiczność jak w małym kompakcie. Zamontowanie gazu do wolnossącego forestera czyni z niego moim zdaniem auto idelane (odpada czynnik - wysokie koszty spalania/paliwa). Naprawy chyba minimalnie droższe niż w popularnych kompaktach.
zgasło mi podświetlenie pokrętła kierunku nawiewu, nie uruchomiłem jeszcze szyberdachu (kupiłem uszkodzony), na siedzeniu kierowcy jest peknieta skóra na boku fotela. Dlatego czwórka (auto ma już 7 lat).
Nie występują (póki co). Ale po offroadowych trasach może się zmienić :-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 X 125KM 92kW [l/100km]

9,5