Ocena kierowcy - Subaru Forester II

Silnik 2.0 X 158KM 116kW
Rok produkcji 2006
Subaru Forester II 2.0 X 158KM 116kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : niesamowity napęd AWD. polecam
Układ elektryczny : zaświeciła się kontrolka check engine. chyba elektronika nie nadąża sie techniką
samochód dla ludzi którzy chcą przejechać z punktu A do punktu B i zrobić to wygodnie, bezpiecznie i niezawodnie. dla mnie super.
dobre przyspieszenie, od 2,5 tys dostaje niezłego kopa. na elastyczność również nie ma co narzekać, z wyprzedzaniem w trasie nie ma problemu. Silnik pracuje bardzo cicho. czasami łapie się na tym - czy silnik jest w ogóle jest włączony...
na zimno pracuje dość opornie, zwłaszcza 1 i 2. później nie ma problemów i lewarek można obsługiwać dwoma palcami. najbardziej brakuje mi 6 biegu w trasie.
tutaj same plusy. przyczepność, wchodzenie i wychodzenie w zakrętach - jedzie jak po torach. dziury, wyrwy...niech w ogóle nie remontują tych jezdni, ja mam SUBARU
bardzo dobra we wszystkich kierunkach. świetne duże boczne lusterka
wszystko umiejscowione tam gdzie powinno. obsługa klimy jest banalnie prosta.
ogrzewanie jest bardzo efektywne. klima chłodzi, jednak mam czarne wnętrze i czarny lakier i nie jest ona tak dobra jak ogrzewanie.
miejsca z przodu jest dużo. z tyłu trochę mniej ale chyba nie ma co narzekać w tej klasie samochodów. bagażnik wystarczający dla rodziny. płytki ale spowodowane jest to mechanizmem przeniesienia napędu
bardzo dobre. powyżej 110 zaczyna być coraz głośniej (bezramkowe drzwi)
silnik ma niecałe 160km + stały napęd = duże spalanie. nie da się inaczej. w miasto nie wjeżdżam bo bym zbankrutował. w trasie 8. w mieście ponad 10. jeżdżę ecodrivingiem. podobno ceny niektórych części są drogie (np. tylne amortyzatory). możliwe ale ja tego nie doświadczyłem bo nic się nie zepsuło. do ASO nie zaglądam. polecam OPP Subaru
samochód drogi ale wart swojej ceny. nie da się osiągnąć wysokiej jakości niskim kosztem.
jeszcze nic mi nie odpadło, nie złamało, nie wyrwało
perfekt. dlatego kupiłem subaru. jeżdżę od roku i nic się nie zepsuło. samochód ma przejechane 150 tys km. i największa awaria to zepsucie mechanizmu wycieraczek. jeżdżę regularnie na przeglądy i właściwie dolewam tylko benzynę i wymieniam olej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 X 158KM 116kW [l/100km]

8,8