Ocena kierowcy - Subaru Forester II

Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Subaru Forester II 2.0 X 158KM 116kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
jeśli ktoś się przemoże do wyglądu tego auta nigdy go nie porzuci auto kupione w salonie
niecałe 160 KM na blisko 2 tony auta to mało, ale silnik jest bardzo elastyczny i oczywiście bezawaryjny
zestopniowanie świetne, biegi wchodzą idealnie, do tego reduktor i chyba najczęściej używane słowo w opiniach tego auta - bezawaryjna
zacznijmy od tego, że zawieszenie jest BEZAWARYJNE pomimo lekkiej fantazji terenowej czy tym autem można się gdzieś zakopać? pewno tak, ale chyba na bagnach, a trzeba pamiętać, że to tylko SUV a nie auto terenowe, wyjeżdżałem nim nawet z zasp sięgających do 1/4 drzwi (troszkę oponki przypaliłem), auto świetnie trzyma się drogi nawet w zalanych deszcze koleinach
wszystko widać doskonale, mam auto po liftingu, więc z dużymi lusterkami
troszkę twarda kolumna środkowa i podłokietniki drzwiowe, w dłuższej trasie boli noga i łokieć
wszystko gra jak trzeba, szyby odparowują szybko, silnik szybko się nagrzewa po starcie
w sam raz,jedynie bagażnik mały jak na tak duże autp
kanciastość bryły wzmacnia efekty dźwiękowe, przydałoby się większe wyciszenie, ale za to można się upajać dźwiękiem pracującego boksera (zapomniałem dodać, że niezawodnego)
auto pali dużo, nie ma się co oszukiwać, ale...niezawodność, no właśnie prócz Forka mamy Peugeota 307 diesla, ten ostatni pali mało, ale jeśli zliczyć koszty jego naprawy to jego roczna eksploatacja jest droższa niż rozpitego w benzynie Forestera
kto kupił Forestera ten wie - to auto można zajeżdżać, zarzynać a i tak się nie popsuje z czymś takim spotkałem się pierwszy raz, miałem kilka aut (nowych - kupionych w salonie) Astrę, Kangoo, Peugeota 307, ale nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się, by w aucie się nic nie popsuło
jedyną drobną usterką jaką miałem to urwanie się plastykowej zawieszki korka wlewu paliwa (przez co korek zgubiłem)
to auto jest bezawaryjne!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 X 158KM 116kW [l/100km]

9,8