Ocena kierowcy - Subaru Forester III

15 lat temu
Rok produkcji 2008
Subaru Forester III 2.0 150KM 110kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Silnik boxer jest rewelacyjny, napęd 4x4 rzeczywiście się przydaje - auto jeździ jak po sznurku, śliska nawierzchnia, śnieg jest mniej dokuczliwy. Ciężko wprowadzić go w jakąś nadsterowność lub podsterowność.
Świetny wielozadaniowy samochód z charakterem. Nie za duży, nie za mały, świetny na trasy ale także do miasta. Nie rozumiem osób którzy twierdzą że starsza wersja jest lepsza. To zupełnie inny samochód choć ma wiele cech poprzednika. Myślę że lepszy - większy, wygodniejszy, cichszy, mniej pali. Wady: słaba skrzynia, kiepskie głośniki.
Silnik mógłby być mocniejszy ale źle nie jest. Elastyczność wystarczająca, ładny dźwięk na wyższych obrotach, na niskich prawie niesłyszalny.
Biegi ciężko wchodzą, może jeszcze się wyrobi. Reduktor - rewelacja.
Nieźle trzyma się drogi, małe przechyły na zakrętach. Idealny na zimę - prawie nie zauważam że jadę po śniegu.
Bardzo dobra widoczność, także do tyłu, świetne duże lustra boczne. Lusterko wsteczne mogłoby być większe.
Wszystko jest pod ręką.
Dużo miejsca z przodu i z tyłu. mam 197 cm wzrostu.
Powyżej 120 km/h zaczyna być słychać szum powietrza, przy niskich prędkościach bardzo cicho.
Nie jest źle, ale mam nadzieje że po 5000 km zużycie trochę spadnie.
Kupiłem go u dealera w Tallinie - cena znacznie niższa niż w Polsce (około 20%). W porównaniu z innymi suvami myślę że najbardziej atrakcyjna oferta - ale nie kupujcie nowego w Polsce! Po co przepłacać, niech zmienią ceny.
Zbyt mały przebieg żeby to oceniać, na razie wszystko jest ok.
Zbyt mały przebieg żeby to oceniać, na razie wszystko jest ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 150KM 110kW [l/100km]

9,2