Ocena kierowcy - Subaru Forester III

agawi1974@vp.pl, 15 lat temu
Rok produkcji 2008
Subaru Forester III 2.0 150KM 110kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Pod tym wzgledem Subaru nie ma sie czego wstydzic, naprawde klasa sama dla siebie. Naped tez swietny, auto zachowuje sie bardzo stabilnie na drodze. To są dla mnie jedyne atuty tego samochodu.
Jakość wydechów, spasowanie plastików kokpitu i stereo jak w studni- to wszystko za 100 000pln. KPINA
Silnik o wysokiej kulturze pracy aczkolwiek czuć, że jest słabszy w stosunku do poprzedniego modelu, moment obrotowy pozostal ten sam ale przyspieszenie jest wyraznie gorsze
problem z wrzucaniem wstecznego, czasem trzeba wrzuci I bieg i potem wsteczny, nie jest to zasada ale czasami denerwuje
Tu nie ma sie do czego przyczepic, doskonale zawieszenie jak i wlasciwosci trakcyjne, to jest najmocniejszy punkt tego samochodu
jak w akwarium, moze Forester nie wszystkim sie podoba ale widocznosc panoramiczna- dodatkowo gigantyczne lusterka
Wiem, ze to auto musi palić tak jak paliła poprzednia wersja, stały napęd plus silnik boxer.W poprzednim modelu bylo to 12,5l/100 w mieście w tym nie schodze ponizej 13-14l/100km -dynamiczna jazda.To co podaje producent czy inni uzytkownicy odnosnie spalania to dla mnie bzdura. Na trasie Praga-Krakow 11,5l/100km ale 150-160 na tempomacie. Jadąc jak oferma na trasie spalanie 8,5l/100km
bez zarzutu choc moim zdaniem dość wolno się grzeje w zime
Ilosc miejsca z przodu ok, ale bardzo wysokie osoby siedzace z tylu moga odczuwac dyskomfort
zadnych uwag, przy dużej predkości jedynie szum opon i lusterek
No pali jak smok, potencjalni uzytkownicy prosze nie sluchajcie bajania ze auto może palic w miescie 11l ( chyba ze na dlugich prostych i bez korków). To jest moje drugie Subaru a kolega też miał już dwa, spalanie nie spadało nam niżej niż 12L miasto. Więc nie wierzę w opinię ludzi co im pali w mieście 11 jeśli prostują prawą nogę i żwawo przyspieszają, pewnie jakbym się uparł to by i 10 spalił... ale maluchy by długimi mrugały.
Za 100 000 spodziewałbym sie czegos wiecej, niz napedu 4X4 i zardzewiałego ukladu wydechowego po 5 miesicach uzytkowania ( końcowe wydechy wygladaja jak u innych aut po 10 latach uzytkowania. Ja sie pytam gdzie jest legendarna jakosc Subaru, to moje drugie Subaru i ostatnie. Kupcie sobie inny samochod bo bedziecie sflustrowani jak ja, ze wydaliscie duzo pieniedzy a otrzymaliście produkt niskiej jakości.
źle spasowane i trzeszczące plastiki w kokpicie, stereo gra jak w studni, poważnie czegoś takiego jeszcze nie słyszałem, zardzewiały układ wydechowy ale o tym niżej
To nie jest żart to co naipsze. W 5 miesiecy uklad wydechowy kompletnie zardzewial, nie że są jakies naloty czy cos w tym rodzaju, wydech wyglada jak od Żuka. A co na to Emil Frey diler przez małe d."Prosze Pana w ksiazce gwarancyjnej jest napisane ze gwarancja nie obejmuje ukladu wydechowego" - jawna kpina, mam nowe auto a wyglądam jakbym jeździł zlomem. Jesli ktos mi nie wierzy wyślę zdjęcia wydechów.Aha-zauwazylem tą przypadłość u innych szczęśliwych posiadaczy Leśnikow -ten typ tak ma Ale co dziwne poprzedni model z 2007 nie miał grama rdzy. WSTYD,WSTYD,WSTYD Fuji Heavy Indrusties. Z tego co się zorientowałem to wykonali wydechy ze zwykłej stali a nie kwaso odpornej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 150KM 110kW [l/100km]

11,0