Ocena kierowcy - Subaru Impreza III Hatchback

Imprezagh, 8 lat temu
Silnik 2.0 i 150KM 110kW
Rok produkcji 2008
Subaru Impreza III Hatchback 2.0 i 150KM 110kW 2007-2013 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Skrzynia automatyczna mimo ze jest starszej generacji bardzo fajnie pracuje. Odbędą troche zrywnosci ale za to wpływa na płynność. Ewentualne usterki podobno sa rzadkie i niezbyt drogie W naprawie. Biegi sa tak zestopniowane, ze nie przeszkadza brak 5. Przy ostrym przyspieszaniu wg instrukcji obsługi moze kręcić silnik do 7 tys obrotow
Silnik : Wyciek opeju
Karoseria : Korozja tylnej klapy, wada fabryczna
Prowadzi sie lepiej niż BMW 3 a to bardzo wielki komplement
Niewiele nim przejechałem, ale do tej pory wszystko ok, te auta uchodzą ze niezniszczalne oby sie to potwierdzilo
Automat starszej generacji, jest możliwość zmieniania biegow samemu z której korzystam tylko jadąc ze stromej drogi aby hamować silnikiem i nie przegrzewać hAmulcow. Skrzynia - ważne zeby zmieniać olej sama pracuje bardzo przyjemnie nic nie szarpie
Stały napęd 4x4, środek ciężkości tak nisko jak w gokarcie
Dobra widoczność, meeega wielkie lusterka jak w chryslerze voyager, chyba większe niż w BMW x5
Bardziej pasował mi rozkład przycisków BMW, tutaj obsługa świateł i wycieraczek przypomina daewoo tico, ale do wszystkiego można sie przyzwyczaić do czerwonego podświetlenia rownież
Jeszcze żadne z moich aut tak szybko nie ogrzewało wnętrza
Miejsca z przodu bardzo duzo, schowki małe i wysadzone twardym tworzywem wiec wszystko s nich sie tłucze jak sie tego sprytnie nie poukłada, bagażnik mniejszy ale to 4x4 wiec napęd musi sie gdzies zmiescic
Wyciszenie to wada imprezy. Jest w niej poprostu troche głośniej niż w golfie VI. Niektórym to sie podoba ze względu na dźwięk silnika. Ja w tym dźwięku nic ciekawego nie słyszę
Koszt części umiarkowany, używane części niestety droższe niż do popularniejszych Aut, czasem taniej kupicie cos w salonie subaru, szczególnie drobiazgi typu korki, zaslepki
Kupiłem używany, golf VI czy nawet Honda civic byłyby lepiej wykonane, ale moja impreza jest bardzo bogato wyposażona i prowadzi sie tak, ze konkurencja zostanę daleko w tyle
Jeszcze nie spotkała mnie żadna drobna usterka. Szyby zamykają sie bardzo powoli szczególnie z tylu ale to pewnie wystarczy przesmarować. Jedyna sub usterka o jakiej sobie teraz przypominam
Miałem jeden wyciek oleju, niewielki, ale jednak BMW przy przebiegu 300 tys nie miało jeszcze żadnych.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 150KM 110kW [l/100km]

10,3