Ocena kierowcy - Subaru Impreza III Hatchback

Michał, 6 lat temu
Silnik 2.0 i 150KM 110kW
Rok produkcji 2008
Subaru Impreza III Hatchback 2.0 i 150KM 110kW 2007-2013 - Oceń swoje auto
Posiadałem to auto przez 2,5 roku. Przejechałem nim 40tys km. Niezaprzeczalną zaletą jest to jak dobrze trzyma się drogi. To auto stworzone do jazdy po krętych drogach. W mieście, zwłaszcza zakorkowanym, męczy się strasznie. Jak na 150KM dynamika nie powala.
Silnik wydaje się być wytrzymały, przez 40kkm nie był naprawiany, Jedynie wymiana oleju, filtrów, paska osprzętu. Jednak moim zdaniem jest zbyt słaby aby napędzić dość ciężkie auto z napędem na 4koła Trzeba się również przyzwyczaić że nie posiada turbo, więc aby osiągi były satysfakcjonujące 3-4 tys obr/min to minimum.
Nie mam nic do zarzucenia pracy skrzyni, jedynie brakuje 6. biegu
Układ jezdny jest świetny. Prowadzenie rewelacyjne.
Karoseria nie jest jakoś szczególnie ładna. Trochę koroduje i się rysuje.
Bardzo dobra
Deska rozdzielcza prosta, intuincyjna, bez fajerwerków, wszystko na swoim miejscu.
Dość szybko się nagrzewa a klima chłodzi wystarczająco
Miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu jest całkiem sporo. Dorosła osoba z tyłu nie dotyka kolanami siedzenia
Pali nieograniczone ilości paliwa a spalanie rośnie wykładniczo z każdym km/h szybciej. Części tylko w ASO (nie są jakoś szczególnie drogie w porównaniu do innych marek). Nie polecam kupowania używek lub zamienników bo można się naciąć
Za podobną cenę można mieć dynamiczniejsze auto podobnej wielkości. Jednak na pewno nie będzie tak dobrze jeździć.
Na trasie wystąpił błąd który uniemożliwił korzystanie z tempomatu. Został rozwiązany (za darmo!) poprzez aktualizację oprogramowania.
Rozszczelnienie pompy sprzęgła. Samochód uziemiony.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 150KM 110kW [l/100km]

10,5