Ocena kierowcy - Subaru Legacy II Sedan

tomsas@poczta.onet.pl, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 4WD 116KM 85kW
Rok produkcji 1994
Subaru Legacy II Sedan 2.0 i 4WD 116KM 85kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Najlepszym dowodem,na tę ocenę jest fakt,że jeżdżę już tym autem 7 rok (po 4 latach pisałem swoją pierwszą opinię,można sprawdzić).Marzę o tym, żeby go porządnie odszykować i jeszcze dalej jeździć,ale nie mogę znaleźć dobrego fachowca.Jeżeli macie okazję kupić takie auto z dobrych rąk,na prawdę warto.Przyjemność z jazdy wynagradza wszelkie niedogodności (patrz spalanie,wiek,starodawna-ale piękna karoseria). Moja dziewczyna określiła "babcię" tak: "STARY, ALE JARY!"
kultura racu ciagle bez zarzutu, elastycznosc (koniecznie powyżej 2500 obr) jest po prostu powalająca, tylko nie można się zapomnieć, bo 200 KM bardzo szybko przyspiesza.
Ciągle nieźle, właściwie od 2003r. beaz zmian, trójka jak lekko haczyła, tak haczy, a ja się już nawet przyzwyczaiłem i mi to przestało przezkadzać.
ciągle ideał, nie mogę się z nim rozstać. Czekam na zimę z utęsknieniem.
ciągle widać więcej niż w innych samochodach. I ten widok przez przednią szybę na wlot do intercooler´a
jak jeździ się nowymi,nowoczesnymi samochodami,to i może można by się do paru rzeczy przyczepić, ale ... po co?
mam ostatnio problemy z klimą, tzn. nie mam jej gdzie napełnić (stary nośnik), to stąd taka słaba ocena. Grzanie cięgle OK.
Miejsce pracy kierowcy jest perfect.Ja wiem,że teraz są lepsze rozwiązania,ale jak na początek lat 90tych,jest b. wygodnie.Wszystko pod ręką.Brakuje tylko trzymateł do puszek, czy butelek.Siedzenia świetne.Wystarczająco miejsca i na ludzi i na bagaż,a jak się jedzie w 4 osoby,to nawet narty (w pokrowcu) się zmieszczą,bo jest super "dziura" w podłokietniku prosto do bagażnika.
Po 14 latach, ponad 400tys. km jazdy i bynajmniej nie oszczędznia,w dalszym ciągu bez zmian (nawet jeszcze nie wymieniłem tłumików). Do 3,5 tys. obr cisza, powyżej ciarki przechodzą (już tyle lat - chyba z tego nie wyrosnę).
ciągle pali dużo,jak się przyciśnie i mało jak się jest ostrożnym.Ostatnio na trasie (życie!!) udaje mi się spalić średnio 7,6l/100 km, ale chyba mniej już się nie da.
Jak dobre wino,im starsze auto,tym to porównanie wypada lepiej,cena jest w miarę stała.Oscyluje w granicach 15 tys.
Niestety.Po raz kolejny okazało się,że autem trzeba jeździć żeby się nie psuło.Dopóki jeździłem non stop (tj. do ok. 395tys.) wszystko było OK.Póżniej dłuższa przerwa mu zaszkodziła i coś czasem przerywa przy przyspieszaniu.Poza tym reszta (srężanie, turbo, żawieszenie) super.
Właśnie to przerywanie.Najmądrzejsi nie wiedzą,czy to wina elektorniki,czy mechaniki.Już prawie wszystko sprawdzone,nic nie zepsute,a dalej przerywa.Kłopoty z rdzą na tylnych nadkolach i przy szyberdachu.
Subaru Legacy II Sedan