Ocena kierowcy - Subaru Legacy II Sedan

Slawek_sub, 13 lat temu
Silnik 2.2 i 4WD 128KM 94kW
Rok produkcji 1996
Subaru Legacy II Sedan 2.2 i 4WD 128KM 94kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Mokro, sucho, ślisko, nierówno, kręto - a trzyma się drogi jak przyklejony! Bezawaryjność!
Silnik : Przeciekający zbiorniczek wspomagania układu kierowniczego.
Subaru Legacy II był to mój pierwszy samochód tej marki (obecnie posiadam Legacy IV - trochę pojeżdżę i opiszę). Chciałem wygodnej limuzyny na dalekie trasy i możliwości pojechania na narty w zimie. Kupiłem samochód dosyć leciwy i z dużym przebiegiem jak na moje standardy w tamtych latach (użytkowałem samochody niższej klasy gdzie 200tyś. km oznaczało koniec życia pojazdu). Rzeczywistość przerosła moje oczekiwania, Subaru okazało się wygodnym samochodem na trasę i do miasta, rewelacyjnie radzi sobie w trudnych warunkach drogowych, wyśmienicie \"trzyma się\" asfaltu nawet gdy są tam koleiny z wodą! Skrzynia automatyczna trafiła mi się przypadkiem - rewelacja! - kto raz pojeździł chce więcej.
Bardzo elastyczny. Trwały. Przy normalnej jeździe pali tak jak każdy silnik w samochodzie o tej masie. Gdy potrzeba to potrafi spożytkować energię zawartą w paliwie!
Automat - bardzo dynamiczny
Ci którzy nie jeździli Subaru nie wierzą że może być tak dobrze. Napęd na cztery koła + bardzo dobre, trwałe zawieszenie - rewelacja.
Wszystko poprawnie. Trochę gorzej do tyłu.
Do bólu poprawny Japończyk.
Bardzo szybko nagrzewa kabinę. Klima (manualna) bardzo wydajna.
Z przodu rewelacja, z tyłu poprawnie ale kanapa mało trzyma ciało na łukach.
Wyciszenie bardzo dobre, niektórym to przeszkadza bo nie słychać boksera! Jeżdżę też focusem, to jest dopiero wytwórnia hałasu!
Ponad normalne, wysokie spalanie proszę włożyć pomiędzy bajki. Jeżeli będziesz jeździł Legacy tak jak jeździsz Fiatem, Fordem czy innym wynalazkiem o tej samej masie własnej to przy tym samym stylu jazdy spalisz podobną ilość paliwa. A jeżeli chcesz pojeździć dynamiczne to Legacy Ci to zapewni a Fiat, Ford czy inny wynalazek nie zawsze.
Subaru Legacy jest to samochód klasy średniej premium, porównując do samochodów tej samej klasy (Mondeo nie należy do klasy premium) to uważam że kupno i eksploatacja jest bardzo tania.
Daję tylko cztery gwiazdki bo poprzedni właściciel wymienił czujnik temperatury - czyli silnik idealny nie jest :) Zapomniałem o jednej wadzie która występuje w tym silniku (prawdopodobnie w latach 1995 - 1997) idiotyczna konstrukcja zbiorniczka oleju do wspomagania układu kierowniczego - znajomy mechanik usunął uszczelkę i skleił cudownym klejem - pomogło! przestało przeciekać.
Brak takich problemów!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i 4WD 128KM 94kW [l/100km]