Ocena kierowcy - Subaru Legacy III Kombi

chriss1971, 13 lat temu
Rok produkcji 1999
Subaru Legacy III Kombi 2.0 125KM 92kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Zakochałem się w tej marce. Nie jest to Audi,Mercedes,BMW. Każdy potrzebuje auta do indywidualnych celów i potrzeb. Ja wybrałem kombi, dobry silnik, niezawodność bez bajerów. Jak mawiają mechanicy - im więcej systemów tym więcej problemów. Subaru przekonało mnie do siebie i tak już zostanie. Żona ma Passata B6 z 2006 roku i powiem wam, że nie mam takiej frajdy z tego auta mimo że bardziej komfortowe jak z mojego Legacudeńka. Po prostu jak do niego wsiadam to buzia sama się śmieje. I to moim zdaniem jest TO COŚ.
Wolnossący Boxer - ktoś słyszał ten dźwięk , nie ??? żałujcie, a jak macie znajomego z Subaru, skorzystajcie z okazji i przejeździe się - wrażenie niezapomniane. Tak mruczeć może TYLKO Subaru.
Krótkie przełożenia, trzeba się trochę nawajchować ale biegi wchodzą miękko i bez zacięć.
Bez komentarza, bo i po co. To Subaru z napędem na cztery łapy... Jest to moje pierwsze auto z napędem na 4 koła. Powiem tak :-życie dzieli się na czas kiedy jeździło się z napędem tylko na jedną oś i na czas kiedy jeździ się z napędem na dwie osie. Bezpieczniej, lepiej, komfortowo. Jeśli mam wydać parę złotych na paliwo więcej (choć niekoniecznie) i żyć-to tak robię bo życie jest bezcenne i tego warte. Hmm, czyli jednak nie udało się bez komentarza.
Dobra, taka jaka powinna być.
Bez rewelacji ale ... nie oczekuję marmurów i wanny z hydromasażem. Kiedyś miałem Toyotę i włączniki podobne. Plastiki z 1999 trzymają się dobrze, nic nie trzeszczy nie zgrzyta.
Latem nie jeździłem ale klima działa aż za dobrze (auto kupione we wrześniu 2010), grzać grzeje, nawiewy sprawne. Czyli jest OK.
Mam 180 cm wzrostu i jak wsiadam to kolanami czepiam o kierownicę-to jedyny minus. Miejsca dużo dla pasażera obok kierowcy jak i dla tych co siedzą z tyłu. Kolana nie wybijają brody ;) Duży bagażnik,dwa schowki po bokach w bagażniku. Jest dobrze.
Wyciszenie w normie zważywszy że auto ma wszystkie szyby w drzwiach bez ramek.
Myślałem że będzie dramat a jest w normie.
Auto z 1999 roku sprowadzone z Holandii, zadbane z klimką , 4AWD, 2 poduszki, radyjko na pilota z mp3, za 12k z opłatami. Jeśli ktoś stawia na bezpieczeństwo i jakość a nie na szpan dla pozerów to polecam z czystym sumieniem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 125KM 92kW [l/100km]

12,2