Ocena kierowcy - Subaru Legacy IV Kombi

Silnik 2.0 i 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
Subaru Legacy IV Kombi 2.0 i 16V 150KM 110kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : AWD Symetrical
Wady: Po tej marce spodziewałem się znacznie więcej. Jestem rozczarowany. Po pierwsze 2.0 136 KM to stanowczo za słaby silnik do tego samochodu. Krótkie siedzisko fotela kierowcy na długich trasach potrafi doprowadzić do szału. Wsteczny rzadko wchodzi za pierwszym razem. Zalety: Układ jezdny po prostu bajka.
Przede wszystkim to na liście \"oceń auto\" brakuje silnika 2.0 136KM, a tyle ma właśnie moje Legacy z 2005 r. Silnik stanowczo za słaby do tego samochodu. Jadąc na trasie podczas wyprzedzania trzeba niejednokrotnie redukować do trójki.
Rzadko udaje się wrzucić wsteczny za pierwszym razem. Skrzynia mogłaby być też bardziej precyzyjna.
Nie sposób wyprowadzić go z równowagi.
Klimatronik czasami wariuje.
Na tylnej kanapie super. Siedzenie kierowcy zdecydowanie ma za krótkie siedzisko (!!!!), a koszykarzem raczej nie jestem. Brak regulacji kierownicy w dwóch płaszczyznach. Głupotą jest elektryczne sterowanie fotela kierowcy, bez możliwości zapamiętania jego pozycji.
Niestety mam do wymiany koło dwumasowe. Częsta usterka. Koszt potworny. Będę wymieniał na sprzęgło z kołem jednomasowym. Też nie będzie tanio.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 150KM 110kW [l/100km]

8,6