Ocena kierowcy - Subaru Legacy IV Kombi

Subaru Legacy IV Kombi 2.5i 165KM 121kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Nie ma złej pogody dla Subaru
Silnik : Boxer
Zawieszenie : Idealne na polskie drogi
Układ hamulcowy : Ja lubię jak samochód hamuje, zmieniłem więc z przodu na większe tarcze i teraz jest idealnie.
Samochód trochę kupiony z przypadku, za poleceniem znajomego. Przez 3 lata wymieniane tylko oleje, rozrząd i żarówki. Kupiony jako 12 latek i jestem mega zadowolony. Bajeczne prowadzenie, deszcz czy śnieg to jedzie jak po suchym, bezawaryjny, wygodny i ma wszystko co trzeba. Nie zamierzam się z nim się rozstawać jeszcze kilka lat. Następny jak będzie to tylko Subaru. Zawieszenie w porównaniu do Audi A4 pancerne, spalanie w porządku, koszty serwisu też są zupełnie normalne. Bezcenne jak samochód nawet po kilku latach nie nudzi się i cieszy za każdym razem.
Silnik boxer , brzmi świetnie. 2,5 litra może troszkę mało, ale z manualną skrzynią daje radę. Nigdy mi mocy nie zabrakło . Czy na trasie czy w mieście jest w sam raz.
Bardzo dobrze wchodzą biegi, nie narzekam na nic. Dodatkowo reduktor , powoli odkrywam jego zalety
Tu nie trzeba komentarza, jest fenomenalny. Żona nie ma prawa jazdy, ale od kiedy Legacy w rodzinie to coraz bardziej ma ochotę je zrobić ;)
Jak to 15 letnie auto, trochę wgniotek i małe ognisko rdzy od uderzenia kamieniem.
Nie mam czujników żadnych i jak dotąd o nic nie zahaczylem. Mimo, że to taki trumnowoz widoczność bardzo dobra.
Miejsca w sam raz na rodzinę 2+2 + duży pies. Większe auto nie potrzebne.
Chodzi bardzo dobrze
Nikt nie narzeka
Na mój gust nawet trochę za cicho , spokojnie do 100km/h mogę jechać z otwartym szyber dachem. No ale ja chyba inny jestem trochę.
Nie wiem do czego można się przyczepić. Coś jest droższego, coś tańszego. W porównaniu z serwisem audi, który był mechanicznie niezawodny a zawieszenie się poddawało to czuć różnice finansową na korzyść Subaru.
Zdecydowanie warty swojej ceny na rynku wtórnym
Przez 3 lata zdarzyła się jedna. Silniczek drzwi, wymieniłem sam - koszt 30 zł.
Przez 3 lata brak. Po trasie z większymi prędkościami trzeba sprawdzić olej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5i 165KM 121kW [l/100km]

9,3