Ocena kierowcy - Subaru Legacy IV Sedan

dawidchmura, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 4WD 150KM 110kW
Rok produkcji 2008
Subaru Legacy IV Sedan 2.0 i 4WD 150KM 110kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Napęd to wręcz mistrzostwo świata , na każdej nawierzchni sprawdz się rewelacyjnie , raz przesadziłem w zimie ale bardzo łatwo się samochód wyprowadza z opresji
Z samochodu jestem bardzo zadowolony , świetnie się prowadzi i w zimie i w lecie , mógłby nieco mniej palić ale coś kosztem czegoś
:) subaru ponieważ posiada silnik boxer ma niepowtażalne brzmienie , trudno porównać go z innymi samochodami, pięknie wchodzi na obroty
Mam skrzynię automatyczną , niestety tylko 4 biegi , trochę byłem zaskoczony ale jak się trzyma samochód na obrotach to nie jest źle , polecam skrzynię manualną , też miałem okazję się przejechać , z resztą wystarczy popatrzeć na osiągi a będzie widać że między autamtem a manualem jest ok 3 sek różnicy
Poprzednio jeździłem reanult laguna więc różnica jest szokująca , z resztą subaru jest cenione jako jedno z niewielu którzy robią prawdziwe 4x4
Wszystko na wzorowym poziomie, zaparowane szyby to nie problem , od razu są czyste , doskonała sprawa to podgrzewana wycieraczka przednia.
Wszystko w porządku auto jest dość przestronne, spokojnie mieści się i podróżuje wygodnie 4 osoby
Wyciszenie jest średnie ale przy tak miły brzmieniu silnika nie sprawia to sporych problemów , przy prędkościach powyżej 170km/h jest dość głośno.
Automat po mieście spala przy spokojnej jeździe nie mniej niż 12l/100km a jak są korki to nawet 15 potrafi spalić , ponoć diesel średnio spala 7l ropy ale to już nie ta sama frajda :)
Nowe auto kupiłem za 100 000zł przy tej cenie trudno uzyskać podobne parametry w innych markach , jest i napęd na 4 koła , ksenony , spryskiwacze reflektrów, fajne felgi, dostałem czujniki cofania więc uważam że za tą kwotę nie ma lepszego NOWEGO samochodu , oczywiście jak ktoś woli używany na pewno znajdą się lepsze
Generalnie jest nieźle , problemem mogą być delikatne skrzypienia choć nie ma tu dużo twardych plastików
na razie 15000km więc nie mam poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 4WD 150KM 110kW [l/100km]