Ocena kierowcy - Subaru Legacy IV Sedan

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Subaru Legacy IV Sedan 3.0R i 4WD 245KM 180kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Kultura i praca silnika
Przeniesienie napędu : Świetny, precyzyjny napęd
Najlepiej prowadzący się samochód jakim jeździłem. Ma TO COŚ dzięki czemu jazda jest przyjemnością dla samej jazdy. Kupiony w dobrym stanie, z niskim udokumentowanym przebiegiem, służył mi przez 8 lat, i gdyby nie to że rodzina zrobiła się za duża, to dalej bym nim jeździł.
Przyspieszenie... bajka. Jak wyprzedzasz przy 120 i jeszcze cię wciska w fotel - w zupełności wystarczy.
Niby inteligentny ten automat (tak mi mówił sprzedający), ale czasem się nie zgramy i wciśnie mi redukcje o 2 jak chce o 1 bieg, ale ogólnie ok.
Subarowski napęd stały na 4 koła, to już chyba legenda w prowadzeniu. Nie jeździłem niczym bardziej precyzyjnym, gdzie tak miło się wchodziło w zakręty. Pewnie przez ten silnik położony nisko tak odstaje od konkurencji. Widziałem że ludzie narzekają na tarcze. Nie wiem czy poprzedni właściciel wymieniał, ale u mnie nic z tarczami się nie działo, a hamulce działały jak żyleta.
Było by bardzo dobrze, gdyby nie pojawiła się ruda na błotniku. Ale niestety jeden element do lakierowania.
Wszystko widziałem co było trzeba, Z tyłu pomagają czujniki parkowania.
Wszystko intuicyjne i proste.
Przednia szyba często zaparowana, bez klimy długo nie wytrzyma. Ze względu na brak nawiewu dla pasażerów często słyszałem narzekania że na tylnej kanapie mają gorąco.
Przednie siedzenia dopasujesz jak chcesz, Ale jak już dopasujesz i nie jesteś niski to dzieci w fotelikach z tyłu kopią nogami w twój fotel.
Po moim poprzednim bezramkowym samochodzie myślałem że i w tym będzie głośno od wiatru, ale się miło zaskoczyłem.Nawet przy 180km/h nie słychać nic więcej jak ogólny pęd powietrza. Wyciszony może nie jest idealnie, ale odpowiednio jak na swój charakter. (Mazda 6 I gen. wypada tu dużo gorzej)
Ogólnie ok, części ogólnie droższe i serwis też musi posiadać kogoś obczajonego z subaru, bo inaczej długo im schodzi (świece mi 6 godzin wymieniał).
Myślę że za średnie pieniądze możemy nabyć bardzo dobrze wykonany i świetnie prowadzący się samochód. Spadek wartości umiarkowany (przez 8 lat użytkowania spadło z 40 do trochę ok 20).
To co wymieniłem (poza normalną eksploatacją): 1. Łożyska przód (że razem z piastą to jakiś koszt jest) 2 wydech środkowy (trochę się mu pordzewiało) 3. Wyświetlacz od radia I tam zapewne duperele od zawieszenia (gumki, łączniki itp.) W sumie nieprzeszkadzające duperelki
Wymieniłem wał napędowy i rozrusznik do regeneracji. Koszt tych "poważnych" usterek nie przekroczył 2k, więc oby następny samochód tak miał.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0R i 4WD 245KM 180kW [l/100km]

11,9