Ocena kierowcy - Subaru Legacy IV Sedan

Jacek z Torunia, 17 lat temu
Silnik 3.0R i 4WD 245KM 180kW
Rok produkcji 2005
Subaru Legacy IV Sedan 3.0R i 4WD 245KM 180kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Silnik pracuje bardzo łądnie szczególnie pod obciążeniem oraz jak wchodzi na obroty. Trochę nie równo pracuje na biegu jałowym.
Mam 6 MT, skrzynia pracuje wspaniale, przełożenia są krótkie (szczególnie te od 1 do 4) i raczej nie przypadną do gustu "starym dziadkom" tym polecam automat ;D. Na tej skrzyni na dwójce maksymalnie da radę pojechać 83 km/h a na 3 112 km/h.
Świetnie wyważone auto, nie przechyla się w zakręach nie nurkuje za bardzo .. co tu więcej dodawać 4x4. Jedynym mankamentem są oryginaklne hamulce które szumią podczas hamowania z dużych prędkosci. W serwisie powiedziano mi że jeśli tylk ochce to mogą mi wymienić tarcze i kolcki w ramach gwarancji :D milusio :D
Osobiście jestem bardzo zaskoczony ilością miejsca w środku. Jako że nie jestem mały 194 cm wzrostu i 115 kg wagi moją największą obawą przed zakupem byłą wątpliwość czy zmieszcze się za kółkiem .. okazało się że miejsca jest w sam raz .. chociaż wyźsi kierowcy mogą mieć problem.
Cisza .. nie odbiega od standardów lexusa. Przy wyższych prędkościach nie ma zbytnich szumów powietrza .. głównie opony.
Przeglądy jeszcze nie wiem na razie wymieniłem olej tylko. Jeśli chodzi o spalanie to jak na raszie średnio mi pali 11,6 l/100 km .. min spalanie 9 litrów maksymalne 15,2.
Subaru Legacy IV Sedan