Ocena kierowcy - Subaru Legacy V Kombi

Nimrod, 2 lata temu
Silnik 2.0 D 150KM 110kW
Rok produkcji 2010
Subaru Legacy V Kombi 2.0 D 150KM 110kW od 2009 - Oceń swoje auto
Bardzo ale to bardzo słabo , zwłaszcza jak na ta markę.
Auto jako całość totalna PORAŻKA. Konstrukcyjnie źle umieszczony DPF który jest przez to non stop chłodzony (!!!) powietrzem i nie wypala się. Wymiana wtryskow wymaga rozebrania połowy auta. Wymiana pompy paliwa wymaga rozebrania silnika. Wtryski denso, mega mało popularne na naszym rynku, a nowe kosmicznie drogie . Legendarne są tez pękające bloki w dieslach. W każdym innym kraju była na to akcja serwisowa ylko nie w pl. Te auta według opinii pana z ASO (!!!) żądło dojeżdżają do 200 tysięcy przebiegu. Podkreślam ze brałem auto z polskiego salonu i z małym przebiegiem około 60k km. Co się musi dziać w importach z zza Odry tyko sobie wyobrażam.
Może być. Ale jak na ta klasę auta to na prawdę bez rewelacji.
Turaj ok, auto łatwo się prowadzi, nie myszkuje przy większych predkosciach
Nie było większych problemów
Duże lusterka, ogólnie widoczność ok
Znowu. Niby ok, ale jak na klasę i koszt auta to sorry ale superb ma więcej miejsca i lepsze rozwiązania, mimo ze nie jestem fanem wag-a.
Bez uwag
Dla dwójki dorosłych z jednym dzieckiem ok
Do 120 ok , potem głośno
Bardzo drogie w utrzymaniu auto, dosłownie wszystkie części są drogie. Zaczynajac od teleskopów of klapy bagażnika które nagminnie siadają, osłon lamp xenonowych które się wypalają i nie odbijają światła. Tak jak pisałem wtryskiwacze i cała reszta mega drogie i jest problem z dostępnością części. Allegro nie pomaga, to nie jest i nie było popularne auto wiec zamienników jest bardzo mało. O fachowości ASO szkoda nawet gadać. Wystarczy sprawdzić ile mieli pozwów związanych z silnikami 2.0 diesel
Nigdy więcej. Auto dla bardzo cierpliwych i bardzo zamożnych. Którzy w dodatku mało jeżdżą
6 letnie auto przy przebiegu 150k wymagało remontu za około 12 tysięcy. I były to tylko rzeczy konieczne do zapewnienia eksploatacji auta. 12 tysięcy bo u znajomego mechanika na kombinowanych po całej Europie częściach (ebay). W ASO byłoby ponad 20 tysięcy. Pod względem kosztów eksploatacji najgorsze auto jakie w życiu miałem.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 150KM 110kW [l/100km]

8,2