Ocena kierowcy - Subaru Levorg Kombi

Maciek, 8 lat temu
Silnik 1.6 GT 170KM 125kW
Rok produkcji 2015
Subaru Levorg Kombi 1.6 GT 170KM 125kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Samochód jak przyklejony trzyma się drogi.
Inne
Samochód sprawia bardzo dobre wrażenie. Jest zwarty i sportowy, ale wygodny i przyjazny dla kierowcy i pasażerów. Ma bardzo wiele systemów elektronicznych ułatwiających życie kierowcy np. m.in. system wykrywania pojazdów w martwym polu lusterek zewnętrznych.
Auto jest nowe, więc nie testowałem jeszcze pełnej mocy. W jeździe testowej wydawał się b. przyjemny w czasie jazdy. Spontanicznie reagował na gaz i moc rozwijał bardzo liniowo. Niczym auto z napędem elektrycznym. Domyślam się że to zasługa Turbo Twin Scroll i silnika typu bokser.
To mój pierwszy samochód z automatem, ale już mi się podoba! Skrzynia CVT bezszelestnie i bez najmniejszych szarpnięć zmienia biegi. Istnieje możliwość wyboru 2ch trybów jej pracy - "Inteligent" i "Sport" oraz przejście w całkowicie manualny tryb pracy (łopatki przy kierownicy).
Tak doskonale trzymający się drogi samochód to rzadkość. Stały asymetryczny napęd Subaru i systemy wspomagające kierowcę wydają się świetne i dają mu niezwykła pewność prowadzenia auta. Zobaczymy jak będzie się sprawdzał w warunkach zimowych.
Dzięki obniżonemu środkowi ciężkości auta siedzi się w nim stosunkowo wysoko, mając b. dobrą widoczność dookoła pojazdu. Silnik przy normalnych prędkościach jest niezwykle cichy i nie czuje się prędkości z jaką się porusza. Fotele są dobrze wyprofilowane a ilość miejsca na tylnym siedzeniu jest wystarczająca. Auto ma możliwość regulacji kąta pochylenia tylnych oparć.
Trzeba się trochę przyzwyczaić. Samochód ma wiele systemów i kilka wyświetlaczy informujących o działaniu systemów. Trzeba trochę przećwiczyć na początku, żeby się w pełni zapoznać.
Klimatyzacja dwustrefowa, ALE brak możliwości regulowania nawiewu dla pasażerów tylnych siedzeń. W miejscu nawiewu są wejścia USB.
Przestrzeń wystarczająca i przyjazna. Nawet więcej miejsca z tyłu i większy bagażnik, porównując do Accorda którym wcześniej jeździłem.
Auto jest całkiem nowe a więc nie testowałem jeszcze na wysokich obrotach i na autostradzie, ale pierwsze wrażenia są co najmniej dobre.
Nie zdążyłem jeszcze przetestować. Auto posiada (wyłączalny) system start/stop, ale stały napęd może odbić się ujemnie na spalaniu. Zobaczymy.
Jak za mnogość dodatkowych systemów, stały napęd i skrzynię CVT, no i markę uważam, że cena jest raczej przyzwoicie skalkulowana.
Za krótko użytkuję, żeby móc cokolwiek powiedzieć.
Za krótko mam to auto żeby móc to skomentować.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GT 170KM 125kW [l/100km]

6,8