Ocena kierowcy - Subaru Outback V Crossover

Tomek, 4 lata temu
Silnik 2.5i 175KM 129kW
Rok produkcji 2016
Subaru Outback V Crossover 2.5i 175KM 129kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Poprzednie moje auto to Volvo XC70, więc szukałem auta w podobnej klasie (podwyższone kombi), a ponieważ nowe XC nie było jeszcze w ofercie zdecydowałem się na Subaru. Większego wyboru w tej klasie aut nie miałem. Pomijam wszystkie podwyższane Passaty, Ople czy Peugeoty. Plusy: świetne brzmienie silnika, pojemne wnętrze (szczególnie w drugim rzędzie), przyzwoita skrzynia biegów, akceptowalne spalanie (śr. 8,5 l), wyposażenie - jest wszystko czego potrzeba, materiały jak dla mnie b.dobrej jakości, przebieg 105 tys. - nic nie skrzypi znakomite prowadzenie, szczególnie w zakrętach (nisko umieszczony środek ciężkości auta), prześwit auta (20 cm) Minusy: dosyć twardo zestrojone zawieszenie, czuć jak auto wybiera na wybojach za krótkie jak dla mnie siedzisko fotela kierowcy przydałaby by się lepsza dynamika na autostradzie przy wyprzedzaniu bardziej podatne na boczny wiatr (jak volvo) nawigacja mogła by szybciej działać przy skalowaniu
brak mu trochę dynamiki przy wyższych prędkościach
jest tryb sport, ale niewiele się dzieje
twarde zestrojenie zawieszenia za to na równej nawierzchni i w zakrętach super napęd 4x4, auto w deszczu czy śniegu jedzie jak po sznurku, jakby warunki nie robiły na nim wrażenia
ok
bardzo dobrze, duże szyby, nie jak w niektórych SUV'ach z szybami jak w wozie pancernym
brak uwag
bardzo dobrze
dużo miejsca z przodu i z tyłu siedziska foteli trochę za krótkie (z przodu), ale akceptowalne (w Volvo XC bez porównania lepsze) tylne fotele super, regulowany kąt pochylenia oparcia, dużo miejsca na nogi bagażnik wystarczający
bardzo dobrze
przeglądy co 15 tys. koszt ok. 1600 PLN
za 170 tys. PLN świetnie wykonane auto ze stałym napędem 4x4
nic oprócz przeglądów klocki przód 1-sza wymiana na 90 tys. tył do wymiany na 110 tys.
brak awarii

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5i 175KM 129kW [l/100km]