Ocena kierowcy - Subaru WRX STI Sedan

L00rD, 9 lat temu
Rok produkcji 2014
Subaru WRX STI Sedan 2.5 300KM 221kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Samochód ma około 25 tys przebiegu, mam go od sierpnia 2014, więc uważam, że jeżdżę dość dużo. Prowadzenie rewelacja, silnik również bardzo dobrze. Narzekać mogę jedynie na skrzynię, ale też nie zawsze. Ogólnie jestem bardzo zadowolony
Jestem w pełni usatysfakcjonowany, podobno silniki dość wadliwe, ale uważam, że jak kto dba tak ma. Jest gwarancja 5 lat
Wydaje mi się, że to jeden z najsłabszych elementów. Jest krótka, ale czasami potrafi zahaczyć
Tutaj, naprawdę szacunek dla konstruktorów, samochód trzyma się jak przyklejony. Jest twardy, co nie pomaga przy jeździe na kiepskich nawierzchniach, ale nadrabia z nawiązką przy dobrych drogach. Nawet długie trasy(900km) nie są wyzwaniem, nic nie boli, jedzie się naprawdę komfortowo
Bardzo dobra widoczność, duże lusterka, kamera cofania, jest bardzo dobrze. Spojler nie przeszkadza przy patrzeniu do tyłu.
Mam wersję z nawigacją i dotykowym ekranem, jest dobrze, nie mam na co narzekać.
Tu niestety konstruktorzy się nie postarali, częsty problem z parującą szybą, jest uciążliwy. Samochód nagrzewa się dość dobrze, klimatyzacja chłodzi w miarę szybko. Mogło być lepiej
Miejsca z przodu i z tyłu jest ogrom! Jestem zaskoczony jak uniwersalny jest to samochód.
Uważam, że bardzo dobre do 120km/h, później już tylko dobre, jak na boxera z układem z czterema końcówkami jest dobrze.
Jestem zaskoczony niskimi kosztami utrzymania, spodziewałem się dużo wyższych. Przeglądy co 15 tys(~1000PLN), olej wymieniam co 7,5(koszt w ASO ~ 300 PLN) Spalanie średnio ~10,5-11 litrów. Uważam, że przy tej mocy, jest bardzo dobrze.
Uważam, ze bardzo dobry, samochód mnie kosztował ~140 tys netto, za tą cenę, nie kupił bym nic z tą mocą i prowadzeniem.
Problem z wlewem paliwa - całość wymieniona na gwarancji
jak na razie brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 300KM 221kW [l/100km]