Ocena kierowcy - Subaru XV I Crossover

kierowca zadowolony, 11 lat temu
Silnik 2.0i 150KM 110kW
Rok produkcji 2012
Subaru XV I Crossover 2.0i 150KM 110kW 2012-2016 - Oceń swoje auto
Karoseria : To duże auto w środku i małe na zewnątrz. Bardzo zwrotne i łatwe w manewrowaniu pomimo braku piszczących pomagaczy. Kamerka cofania warta nabycia.
Całokształt jest taki jak być powinien. Żywię do mojego auta głębokie uczucie. Każde przekręcenie kluczyka w stacyjce podnosi mi kąciki ust do góry w uśmiechu zadowolenia, że sobie zaraz gdzieś pojedziemy i będzie fajnie. Lekki opad jest na stacji benzynowej, no ale cóż. Wszystkie moje poprzednie auta też musiały tam bywać.I nigdy go nie zagazuję, nie ma mowy.
Niespecjalnie paliwożerny - cykl mieszany 8-9 l przy dynamicznej jeździe,(tylko w korkach żarłoczny nawet 11 - 12 l kiedy 2 kilometry robi się w 20 minut z powodu robót drogowych), wystarczająco elastyczny by czuć się bezpiecznie, cichy i przyjemnie brzmiący
czasem haczy, nie wiem czemu, może to problem z kierowcą?
Bezwzględnie fantastyczny, stabilny na każdej nawierzchni, niewrażliwy na stare torowiska, ani za twardy ani za miękki
Jeszcze nie wiem w czym rzecz, ale coś mi przeszkadza w oberwacji prawej strony, jak się nie ustawię zwykle widzę słupek. Duże lusterka boczne, dobrze widać do tyłu mimo przyciemnianych szyb
Nie ma wygodniejszego fotela, pomimo skromniutkiej możliwości regulacji, trzymanie boczne w porządku. Wszystko co trzeba mieć pod ręką jest pod ręką, czytelne bez zbędnych ozdobników Kabina, wbrew temu co sugeruje z zewnątrz przygarbiona sylwetka, przestronna. Bagażnik nieduży, ale pakowny, zawsze można dorzucić coś na dach
Działa i tyle, bez przegięć w żadną stronę, no ale znamy się od maja, to po zimie będzie wiadomo coś więcej.
KIerowcy uśmiech nie schodzi z twarzy z powodu układu jezdnego i wygody oraz braku komplikacji tego na co trzeba się patrzeć. Pasażerom z tyłu jest wygodnie.
Jak pada deszcz to jakaś uszczelka płacze w bagażniku. Jak ma padać też czasem płacze.
W mieście w korku w robotach drogowych, albo w korku między Redą a Władkiem w szczycie sezonu nawet pokazał 12l. W mieście przeciętnie 9.5, poza miastem przeciętnie 7.5. Dla mnie ok, nie wierzę że 2.0l benzyna 4*4 może palić mniej. Co do reszty czas pokaże.
Cena ..... W zasadzie to one wszystkie kosztują tyle samo - SKODA YETI z wyposażeniem XV czyli 1.8 beznyna i 4*4 była o 3.000 droższa od Subaru. Trochę by mogli staranniej dopracować wnętrze i te koszmarne radyjko i głośniki - wstyd. Przyjemność z jazdy - bezecenna.
Za parę drobiazgów dam inżynierom Subaru z liścia, jeśli się spotkamy. Jeśli stan aktualny się utrzyma będzie to cios jednorazowy, bo przyjemność prowadzenia tego wehikułu wynagradza niedoróbki w wykończeniu wnętrza i tragiczne głośniki
A co ja tam wiem po 6 tysiącach, na razie jeżdżę i tyle. I niech tak zostanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0i 150KM 110kW [l/100km]

7,8